Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van itt olyan, aki endometrióz...

Van itt olyan, aki endometriózis mellett esett teherbe?

Figyelt kérdés
nekem egy hónapja derült ki, 27 éves vagyok, és kb egy év múlva próbálkoznánk babával. Az orvos műtétet javasolt..én viszont nem szeretném..próbálkozok tornával, életmódváltással..milyen tapasztalatok vannak? Köszönöm!
2018. szept. 13. 09:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is egy pár milliméteres endos szövet van a jobb petefészek mögött. Azon kívül, hogy havi 2 hétig iszonyatosan fáj és görcsöl, egyéb problémát nem okozott. Elsőre összejött a baba. Sajnos a terhesség alatt nem szivodott fel, így még mindig problémát okoz.
2018. szept. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nekem is valahol a bal petefészeknél van, a doki nem tudta teljesen kitapogatni, de vérvétel kimutatta..bár nem magas,0-21 ig volt az érték és nekem 23,5..nekem csak akkor fáj ha megvan, és első nap csak..szóval nem vészes..csak nem tudom, mi tévő legyek..ha várok, talán még rosszabb lesz és amiatt nem lehet gyerekem, vagy műtét legyen, de arról lehet sok rosszat hallani....nem tudom sok e az az egy év amit még várni akarunk, vagy belefér...megyek egy másik dokihoz is majd és kikérem a véleményét, de addig jó lenne még hallani igaz sztorikat :)
2018. szept. 13. 09:44
 3/9 anonim ***** válasza:

Mi már egy éve próbálkoztunk mikor kiderült, hogy endometriózisom van. Laparoszkópiával megműtötték. Most készülünk az első inszeminációra.

A műtét konkrétan semmi. Három miniatűr vágás és egynapos kórház bentlét.

Mit néztek neked a vérből, amivel kimutatták?

2018. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
ca 125 érték
2018. szept. 13. 19:50
 5/9 anonim ***** válasza:

Ca? Calcium?

Azért kérdezem mert úgy tudom nincs olyan vizsgálat amivel biztosan kimutatható, hogy endometriozis. Csak a laparoszkópia.

2018. szept. 13. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen,ezt én is olvastam...nem tudom, ennyi van a papíron...mikor voltam vérvételen, a listán is csak így volt: ca125-endometriozis. Egyelőre várom a 10ét, akkor megyek megint dokihoz. Addig torna és jobban figyelek az étkezésre...
2018. szept. 15. 08:39
 7/9 kittee86 válasza:
100%

Sziasztok.

32 éves endometriozisos vagyok.Férjemmel kb egy évig próbálkoztunk,de nem jött össze a baba.Egyszer két menzesz között úgy begörcsöltem,hogy nem tudtam menni dolgozni.Mivel kórházi dolgozó vagyok elküldtek UH-ra.Ott láttak a bal petefészkemen egy 6cm-es cisztát.Megnézték a ca125 szintemet ami 100x-osa volt a normálisnak.Így 90%-ra tudtuk,hogy csokoládé ciszta és endometriozis.Januárban megműtöttek laparoszkoposan a szövettan kimutatta,hogy endo.Hála égnek csak a cisztát kellett eltávolítani.Aztán márciusban pozitív teszt!És most van egy 2 éves csodaszép kisfiam!

2018. szept. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy ezt megírtad..múltkor én is úgy begörcsöltem, csak esete, így reggel már mentem dolgozni..de este az ágyban fetrengtem,sírtam ( pedig ennyire nem szoktam)...

10én megyek dokihoz, másikhoz, kíváncsian várom..

2018. szept. 29. 10:51
 9/9 kittee86 válasza:
Kb. 10 éve már,hogy a mentruációm első napját csak gyógyszerrel bírtam ki és eléggé “darabos” volt a vérzés,de minnig pontos volt és azt hittem ez teljesen normális.Sokszor zsibadt a lábam is.Kiderült ez is lehet egy tünet.Mióta megműtöttek ez megszünt és gyógyszert is ritkán veszek be.
2018. szept. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!