Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesési problémák » Pajzsmirigy betegség, endometr...

Pajzsmirigy betegség, endometriózis, elzáródott petevezeték. Valakinek sikerült ilyen vagy hasonló problémák mellett a baba?

Figyelt kérdés

33 éves vagyok, 5 éve szeretnék gyereket, de még sosem voltam terhes. A volt férjemmel lombik programon is jártunk, de az sem sikerült. Eleinte azt hittük, vele van a baj (gyerekkori betegség miatt nincs elegendő spermaszám, pár milliós csak), de aztán a lombik után kiderült nálam az endometriózis és a Hashimoto kór is. A laparoszkópiás endo. műtétnél látták, hogy az egyik petevezetékem teljesen elzárt, a másik csak nagy nyomásra átjárható, de kanyargós.

Valakinek sikerült ilyen vagy hasonló körülmények között spontán a baba? Vagy esetleg lombikkal? Az endometriózisból elvileg most gyógyult vagyok, a Hashimotót kezeljük, de nem tökéletesen az értékeim. Az endokrinológus azt mondta, amíg nem megyek lombikra, ne foglalkozzunk vele, ne emeljük a Letrox dózist.

Amúgy új párom van, akinek még nem csináltattunk spermaszám vizsgálatot, de azt gondolom, minden rendben van vele és valószínűleg nagyon termékeny. A Hashimotón igyekszem javítani autoimmun protokoll diétával.

Minden választ előre is köszönök!


2017. dec. 28. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lombikkal igen.
2017. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem endóm volt, tesómnak petevezeték-elzáródása. Mindkettőnket megműtöttek, ma már mindketten anyukák vagyunk.


Pajzsmirigy problémája tudtommal egyikünknek sem volt, de azt meg úgy gondolnám, lehet kezelni.


egyik ismerősömnek 4-es fkozatú endója volt, már beleinél is voltak összenövések, petefészek és még problémák is, műtétet követően (nála nem laparoszkópia hanem laparotómia volt)ő is anyuka lett. Műtét előtt kb. 5 % esélyt, ha jósoltak neki teherbeesés kapcsán.


Szerintem ne add fel a reményt. Nem tudom, hogy a Hasmimoto kór mennyire súlyos, írod, hogy valami gyógyszert is szedsz rá, én nem szedtem gyógyszert csak teherbeesés elősegítő készítményeket, de ezek enyhék voltak, vény nélküliek.


Én 34, tesóm 37 évesen szült. Mindkettőnknél első gyermek.

2018. jan. 6. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
IR, pajzsmirigy alulműködésem és endometriózis miatt követték a bal petefészkem,és a vezetéket. Spontán estem teherbe műtét után,a lányom másfél éves,a tesó a pocakban 5hetes,ő is spontán. A lányom előtt 3 évig próbálkoztunk, endokrinológus segítségével jók lettek a pm és inzulin értékeim,mégsem sikerült a baba,akkor a nőgyógyászom feltáró laparoszkópiát javasolt,amiből egy 3,5 órás nagy műtét lett,olyan durva endometriozisom volt. Műtét utáni ciklusban már sikerült teherbeesni.
2018. jan. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!