Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 3 hónapig szedtem fogamzásgátl...

3 hónapig szedtem fogamzásgátlót, két hónapig ittam palástfű teát a sikeres teherbeesés érdekében. Mégis mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
3 hónap alatt mindegyik menstruációm késett. 1. hónapban 5 napot, majd 8 napot, most pedig már 14 napnál tartok. A méhszájam menzesz előtt egy héttel az utóbbi 3 hónapban 2 centire van a hüvelybemenettől, fél ujjal elérem. Végeztem egy hete terhességi tesztet nappali vizeletből, ami netatív lett. Mindig is csúszott 1-2 napot a menstruációm, de ami az utóbbi 3 hónapban van az már nem normális. Most is napok óta feszülget a méhem, de semmi. Mitől lehet ez? Minek a mellék- vagy utóhatása? Mit tegyek?
2010. jún. 23. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Fordulj orvoshoz, hogy megnyugtasson.

A méhszájad nem lehet 2 centire a hüvelybemenettől, ha ott lenne, az nagyon nagy baj lenne szerintem.


Mondjuk nem egészen értem, hogy a fogamzásgátló hogy kerül ide. 3 hónapig szedted, aztán abbahagytad a gyerek miatt, és aztután még eltelt 3 hónap, amikor késett? Ez lehet a tabletta utóhatása, a többi tünet NEM.


Mindenképp el kell menned dokihoz, nincs-e valami gyulladás vagy fertőzés, ami miatt feszül és fáj, mert ha egy ilyet nem kezelnek, nem hogy nem fogsz teherbe esni, hanem végleges meddőséget is okozhat.

2010. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos, de a fogamzásgátló, és a palástfű tea is okozhat ilyen problémát. Például a fogamzásgátló felboríthatta a hormonháztartásodat. A gyógynövények sem mindig jók hosszútávon. Nagy kavar van most nálad hormonálisan. Menjél el légyszi nőgyógyászhoz, és mond el, mit iszogattál! Mármint a teát is!
2010. jún. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
"Mondjuk nem egészen értem, hogy a fogamzásgátló hogy kerül ide. 3 hónapig szedted, aztán abbahagytad a gyerek miatt, és aztután még eltelt 3 hónap, amikor késett?" ---> Nem.Már a fogamzásgátló abbahagyása utáni hónaptól késik, azóta minden hónapban. 3 hónapja hagytam abba a fogamzásgátlót, lassan 4 hónapja. Valóban azóta nagyon könnyen elérem a méhszájat, a fél ujjammal. Először páromnak tűnt fel, azóta néha ellenőrzöm, és mindig menstruáció előtt 1 hétig nagyon lent van. Ez a pár hónapon kívül még soha nem tapasztaltam ilyet. Most már nem is hiszem, hogy baba van a dologban, pláne a negatív teszt miatt sem.
2010. jún. 23. 12:26
 4/5 A kérdező kommentje:
16 napja késik, sokat szurkál a méhem azóta is, de semmi. Babára nem merek gondolni, főleg, hogy ebben a hónapban munka miatt nagyon keveset voltunk együtt a párommal.
2010. jún. 24. 10:42
 5/5 A kérdező kommentje:
Ma sajnos megjött a menzeszem...
2010. jún. 25. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!