Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti nem tartjátok undorítónak...

Ti nem tartjátok undorítónak a betétet?

Figyelt kérdés
Alattad locsog meg olyan furi mikor cserélsz. Mint ha tisztába raknád magad. Olyan undi.Vagy csak nekem?

2018. okt. 7. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A takony is undi mégis kifújod az orrod .A tampon se sokkal különb azt is cserélni kell "tisztába rakni magad "

Szerintem a tampon gusztustalanabb felnyomni meg kihúzni magadból. Ha megfelelő betét használsz akkor nem kell hogy locsogjon. Ha Nincs olyan nagy nedvesség szívó tartalma persze hogy locsog

2018. okt. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretem, mintha pelenkában lennék. Abba meg bele se akarok gondolni, hogy a vérben ülök amig nincs lehetőségem cserélni, hálát adok az égnek, hogy nem görcsölök a tampontól(mint pl. anyukám).
2018. okt. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
"locsog" Tényleg ezt akartad irni?????:-))
2018. okt. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Tocsog akart lenni xd
2018. okt. 7. 12:16
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

+ nálam a vér folyásáön kivül nincs más tünete a menstruációnak, nem grcsölök, nem fáj a hátam abszolut semmi.

Szóval azt a fél percet leszámítva amig ki kell cserélnem a tampon olyan mintha meg se lenne.

Ha tudom hogy pénteken meg og jönni csütörtök este fleteszem a tampont és nincs vele gondom egész idő alatt, nspjában párszor kicserélem és ennyi. Amikor betét használtam két csere között is sokszor éreztem hogy folyik a cucc utana meg hogy nedves a betét.

2018. okt. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
1# vagyok hát igen én a tampontól begorcsolok borzasztóan faj a hasam mindenem tőle. Úgy h évek óta betétet használok én meg soha nem éreztem hogy "vérben ülnek "
2018. okt. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is utáltam, sokkal jobb a tampon. De a biztonság kedvéért az első 3 napon teszek be egy betétet is.
2018. okt. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Olyan érzés mintha lefóliáznám... néha még zizeg is, de borzasztó, kb semmit se hagy szellőzni amitől még jó büdös is lesz.

A tamponnal meg az a bajom hogyha túl korán veszem ki mindent felszív ami ott van nedvesség a következőt feltenni meg nehéz mert száraz vagyok mint a sivatag.

Viszont elkezdtem kelyhezni, üríteni elég furcsa de amúgy nem érzem egyáltalán pedig nagyobb mint egy tampon de szerintem sokkal kényelmesebb.

Meg, bár először elég undinak tűnt kipróbáltam a mosható betétet, ugyanúgy vérben ülős szitu viszont nem pállok be, egész kényelmes mert pamutból van, nap végén 2 perc amíg kimosom kézzel nagyjából tisztára hogy ne legyen szaga (ha lett már komolyabban véres a bugyid, nem rosszabb) aztán havi végén bedobom őket egy mosásra a fehérneműkkel.

2018. okt. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

De !!!

Tamponozz sokkal jobb max az elso ketto nap tisztasagit is rakj be ugy megnyugtatobb :D

De a tamponra eskuszom. (ellen probiotikus tampon)

2018. okt. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem. Sosem várom meg azt, h addig fajuljanak a dolgok. Ezt úgy oldom meg, h nem eltelt idő, vagy mennyiség alapján cserélek, hanem érzés alapján. Vagyis, ha kezdem kellemetlennek érezni, a lehető leghamarabb lecserélem, attól függetlenül, h mennyire véres, és mióta van bent. Nem szokott tocsogni alattam, jó minőségű betétem van, nagyon hamar felszív mindent, ami belefolyik. Amikor érzem, h egy nagyobb adag távozott belőlem akkor lassan cserélem is le, hiába férne még bele valamennyi, majd megy a következőbe... :D Így sosem lesz nagyon undi, inkább csak ilyen rózsaszínes piros valami. Bár lehet, h valakinek ez is már undi. A lényeg az, h jó minőségű, és ami még fontosabb: kényelmes betétet használj, az nagyon sokat javít a helyzeten.

Szerintem meg pont tök jó érzés, egy befülledt, megduzzadt, dzsuvás betétet tisztára cserélni. Az számomra egyfajta megkönnyebbülés.


Nekem sokkal inkább a tampon undi! Próbáltam többször is, de köszi jó nekem az a betét. Felrakni még csak hagyján, na de kivenni... Alapból nem cserélhetem akkor amikor akarom, csak ha már teli van (mert ha száraz még valahol könnyen felsértheti a hüvely falát). Általában ha teli van, nincs olyan stabilan a helyén. Kivételnél sokszor cuppanni szokott ahogy kijön, nekicsapódhat a wc csészének, aminek egy jó részén szétkenődik a vér, de olyan is volt, h a tampon után még kifolyt egy adag, amit már nem tudott felszívni.. Mellesleg ritka egy gusztustalan látvány és tudat kibányászniagamból egy megduzzadt, vérrel átitatott puffancsot. Sokkal macerásabb a cseréje, nem lehet akármilyen körülmények közt cserélni, és fontos a megfelelő higiénia. A betétet pl le tudom úhy cserélni, h hozzá sem kell érnem a felületéhez, míg a tamponnál magamba is kell nyúljak picit. És végül, olyan szerencsétlen látványt nyújt (pl fürdésnél a tükörben) h egy kékszínű madzag lóg ki belőlem vagy éppen a combomra tapad... Végülis, ha azt vesszük akkor maga a vérzés undi inkább (ha valaki úgy éli meg, én speciel nem undorodom a vértől, főleg a sajátomtól) és ebből kifolyólag bármelyik megoldást alkalmazzuk undi lesz a maga módján. Én a betétet sokkal jobban kontrollálhatónak tartom, így rajtam is múlik, h milyen állapotú betét van alattam. Nyilván egy picit oda kell ilyenkor figyelni, de szerintem egy felnőtt nőnek, aki ismeri a testét, ez nem okozhat gondot!

2018. dec. 21. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!