Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez még mindig gomba?

Ez még mindig gomba?

Figyelt kérdés
Augusztusban voltam maszek nőgyógyásznál, ugyanis már lassan egy éve jártam sztk-ba, de nem múlt a panaszom. (Sűrű hüvelyváladék, néha fehér, néha sárga, de nincsen szaga, nem viszketek, de a húgycsövem sokszor fáj vizelés után). Valamikor az év közben tenyésztés candidát és streptococcus agalactiae-t mutatott ki. Az augusztusi kenetvétel már csak gombaspórákat mutatott. Itt nem tenyésztést csinált az orvos, hanem kenetfestéssel megnézte mikroszkóp alatt, és megmutatta mi-micsoda a kivetített képen. Ezenkívül gonorrhea-ra tesztelt, ez negatív lett. Ultrahang semmilyen elváltozást nem mutat. Még hátravan egy tabletta, és nagyjából öt kúp. De még mindig, ha felnyúlok, akkor a hüvelyfalamon érezhető a "trutyi", és ki is jön így. Viszont magától nem szokott, nincsen folyásom ilyen szinten. Ez még mindig a gomba? Vissza fogok menni kontrollra, csak érdekel, hátha van valkinek hasonló elhúzódó problémája.
2018. okt. 8. 10:59
 1/2 A kérdező kommentje:
Egy olyan évig fogamzásgátlót szedtem, de a doki azt javasolta hagyjam abba egy kis időre, hátha az okozza a visszatérő gombát.
2018. okt. 8. 11:00
 2/2 anonim válasza:

A fogamzasgatlo okozhatja. Viszont akinek egyszer elofordult tobbszor is fog szoval vigyazni kell a huvelyflorad normalis egyensulyara. Tehat hanyagold a cukrot es tobb élőflórás ételt egyél. Ne hasznalj muszalas bugyikat csak pamutot es a tanga sem a legmegfelobb. Elorol hatra torold magad es zuhanyozz furdes helyett az egeszsegesebb.

Es ne hasznalj kulombozo intim lemosokat. Sajat velemenyem szerint a sima viz a legmegfelelobb odalentre.

2018. okt. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!