Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészek cisztának és...

Petefészek cisztának és endometriózisnak milyen tünetei vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

16 évesen erős alhasi fájdalommal kórházba kerültem. Azt mondták petefészekciszta. Azóta is vannak alhasi fájdalmaim fogamzásgátló szedése mellett de péntek este olyan mértékű alhasi fájdalmam volt h az ájulás kerülgetett.

A neten sokat olvasgattam de mindenhol azt látom h a petefészekciszta kifakadását nen veszik észre.

Most találtam rá az edometriózisra és nagyon meg vagyok ilyedve mert nagyon sok tünetem van.

Vizeletürítés székletürítés sokszor fájdalmas. Ezek a fájdlamak általában mestruációk között vannak jelen. Mióta fogamzásgátlót szedek azóta a menstruáció nem nagyon fájdalmas.

Együttlég is sokszor fájdalmas, kellemetlen.

Lehet h nem is petefészekcisztám van?

A hasam az még mindig fáj járáskor fokozódik és nyomásra is érzékeny.

Nőgyógyászhoz 1 hónap múlva kaptam időpontot.

Nagyon félek h tényleg ez a betegség áll fent mert ha igen akkor kb 8 éve és remélem nem vagyon meddő.

Tudnátok nekem írni kinek milyen tünetei voltak?

Válaszaitokat előre is köszönöm.



2018. okt. 13. 14:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem cisztám volt egyszer. Kb. két napig fájdogált a hasam, mígnem egyik este annyira begörcsoölt (nem volt menzeszem épp) hogy bevittek a kórházba, mert alig bírtam menni, állni. Talán egy hétig tartottak bent megfigyelésen, két cisztám is volt, de felszívódtak szerencsére és nem kellett műteni. Az ilyen nyilaló fájdalom volt. Egyszer pedig be volt gyulladva a méhem akkor tapasztaltam ilyen tüneteket a havi alatt, hogy borzasztóan fáj, nyilal, alig mertem kimenni wc-re mert elviselhetetlen fájdalom volt. Egyszer annyira szúrt folyamatosan hogy egy egész este se bírtam aludni. Arra kaptam gyulladáscsökkentőt és 1 hónap alatt rendbetett. Remélem semmi komolyabb nem lesz nálad, bár ezek se vicces bajok... :( Jobbulást kívánok!
2018. okt. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem is volt cisztám, alhasi fájdalommal és endmetriozisom is. Műteni kellett. Sajnos, igen beleférnek a tüneteid mindkét kategóriába. Valahogy talán kibírod az 1 hónapot és akkor mindent mondj el a nőgyógyásznak. Nos van olyan eset, hogy laparoszkopiával meg kell nézni a hasadat, mert máshogy nem látják az endometriozist, hogy van-e. Ne gondolj a legrosszabra. Ki fog szépen minden derülni.
2018. okt. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!