Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Végső elkeseredésemben fordult...

Végső elkeseredésemben fordultam ide, hátha volt valakinek hasonló vagy tudna segíteni?

Figyelt kérdés
Lassan több mint egy éve húzódik ez a problémám. Színtelen, nyálkás folyasom van, hol több hol kevesebb de állandó és borzasztó kellemetlen szagot érzek magamon, menstruacio alkalmával meg roszabb. Voltam orvosnál többször kaptam klion-d tol kezdve orungalt, macmiror, betadint, acidi boricit . Már azt hiszik hogy bolond vagyok mert újra és újra vissza kell hogy menjek mert a szag nem múlik. Elküldtem a páromat kivizsgálásra . Neki enterococcus lett pozitív. Kaptunk mindketten ampicilint egy hétig. A szedése utan elmúlt pár napig utána menstruacio alkalmával megint előjött. Borzasztó kellemetlen helyzetekbe kerülök miatta és nem tudom hogy mit csináljak, mi lehet ez?!
2018. okt. 13. 15:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem volt ilyenem még soha, de azon csodálkozom, hogy az orvosod még nem végzett rajtad eü küretet, hogy megnézze nincsenek-e kórós sejtek a méhedben..Én biztosan nem várnék a helyedben, nem hogy idáig nem húztam volna de már toporzékoltam volna a dokinál a vizsgálatért..

Lehet nem ártana egy másik, komolyabb orvosnál próbálkoznod. Mondjuk egy onkológus-nőgyógyásszal.

2018. okt. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos nem tudom, hogy mi a bajod, de elmondom nekem mi volt. Állandó folyás, színtelen, néha kellemetlen szagú. Időnként erős viszkető érzés is. Azt hittem, hogy gombás vagyok vagy valami hasonló, de több komoly vizsgálat után kiderült, hogy se gomba, se candida, semmi olyan ami bakteriális vagy vírusos fertőzés lenne. Elmentem méhvizsgálatra, hátha bent a méhen van valami, de semmi. Az orvos szerint ritka, hogy valaki ennyire egészséges legyen nőgyógyászatilag mint én, már csak a korom miatt is. Végül a doki azt mondta, hogy szerinte a különböző tusfürdők, és tisztasági betétek amit a folyásom miatt használok napi szinten, azok irritálnak, és azok okozzák ezeket a tüneteket.

Következőt tanácsolta. Felejtsem el a drága, tusfürdőket, szappanokat. Használjak Canesfresh tusfürdőt. lent csak víz érje, azt ne mossam úgy ahogy régen csináltam. ( jól megmostam tusfürdővel vagy szappannal.) Ha tehetem ne használjak tisztasági betétet, így itthon nem használom. De talán megszokásból vagy mert egy pici folyásom van még, ha megyek valahová akkor használom, de olyat veszek ami nem okozhat allergiás tüneteket. Az orvos erősen tanácsolta, hogy cseréljem le a bugyikat is mind pamut bugyikra. Felejtős a tanga, csipkebugyik..

Amióta így vagyok, már nincs panaszom. Néha van pici folyás, de az is szagtalan..

Szóval lehet te neked sincs nagy bajod, csak téged is irritálnak a tusfürdők, betétek.

2018. okt. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem egy orvosnál voltam már , legalább 8. Szégyen vagy nem , vicces vagy nem már nem tudom hogy hova menjek . Voltam ultrahangon is ott azt mondtak hogy ami elváltozás van esetleg az a MEH nyálkahártya megvastagodasa. azt mondta menjek vissza menstruacio után mert vagy lelokodik magától az a valami vagy ki kell szedni de meg nem kaptam időpontot.
2018. okt. 13. 16:02
 4/6 anonim ***** válasza:
Ki kell szedni, igen ez az egészségügyi kaparás (küret). Helyedben mindenképpen megsürgetném a dokit ezzel a beavatkozással.
2018. okt. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyáltalán hány éves vagy? És miért akar egy laikus ember a korod ismerete nélkül méhkaparásra küldeni ilyen panasszal? Mégis mennyire vastag a méhnyálkahártyád?

A párodnak miből tenyészett ki az enterococcus? Ha prosztatagyulladása van, azt nem elég egy hétig kezelni, az minimum egy hónapos antibiotikum szedés.

2018. okt. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindketten menjetek el bör- és nemibeteg gondozóba!
2018. okt. 14. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!