Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlót szedek, ma...

Fogamzásgátlót szedek, ma kellett volna megjönnie, viszont nem jött meg. Volt valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Két éve szedem már a fogamzásgátlót,sosem hagytam ki egy szemet sem, pontosan veszem be minden nap, úgyhogy nem vagyok felelőtlen. Minden alkalommal vasárnap szokott megjönni, volt hogy néha már szombaton barnáztam, de ilyenkor már rendes vérzés szokott lenni. Ma viszont semmi. :( Hajnalban volt egy kicsit hányingerem meg a mellem feszül egy kicsit de ennyi. Hasam se fáj. Szex utoljára júliusban volt, azóta megjött rendesen időben, remélem így a terhesség kizárva. Ma van a negyedik gyógyszermentes napom.

Ilyenkor mi a teendő? Mondjuk várni kell mindenképpen, jobbat nem tudok. Más valaki volt ilyen helyzetben?



2018. okt. 21. 17:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Túl sok a hormon a szervezetedben, és ezért fel van halmozódva. Nem jelentkezik még a megvonásos vérzés. Várj türelemmel.
2018. okt. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szünet valamelyik napján kell kezdődnie. Nem feltétlenül mindig ugyanakkor. Nekem szombat és kedd között mozog.
2018. okt. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm nektek!

Nagyon nehéz várni.. Remélem nem fog kimaradni teljesen. Bízok benne hogy megjön...

2018. okt. 21. 20:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha kimarad, azzal sincs gond. Egyszer kimaradhat.
2018. okt. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen?

Az a gond, most pont hosszú hétvége van. Az orvosomat sem tudom hívni. És ha véletlenül kimaradna akkor is ugyanúgy el kell kezdenem a következő levelet szedni?

2018. okt. 21. 20:32
 6/7 anonim ***** válasza:
A szünet után, igen. Nem írja a tájékoztató? Az enyémben benne van, hogy ha nem jelentkezik a megvonásos vérzés, akkor a szünet utolsó napján tesztet kell csinálni, és ha negatív, el lehet kezdeni a szokott időben a következő levelet. Azt is írja, hogy dokihoz csak akkor kell menni, ha a következő szünetben sem jelentkezik a megvonásos vérzés.
2018. okt. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen én is elolvastam azóta. Ezt írja:

Mi a teendő, ha nem jelentkezik vérzés a tablettamentes héten?

Ha az összes tablettát rendesen bevette, nem hányt, nem volt súlyos hasmenése, és nem szedett más gyógyszert, nem valószínű, hogy terhes lenne.

Ha a várt vérzés kétszer egymás után nem jelentkezik, lehet, hogy terhes. Azonnal keresse fel kezelőorvosát. Ne kezdje el a következő csomag szedését, amíg nem bizonyosodott meg arról, hogy nem vár gyermeket.


Köszönöm szépen a türelmedet és a segítséged!! Jól esett! Nem értem miért vagyok így bepánikolva mikor nem esélyes a terhesség. Szép estét!!

2018. okt. 21. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!