Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kemény csomó a mellben, a...

Kemény csomó a mellben, a felülete pedig kivörösödött, hámlik?

Figyelt kérdés

Már 1-2 éve a jobb majd egy kicsit a bal mellemen is előjött kipattogzás, kivörösödés, viszketés, hámlás, a mellbimbóm is sokszor vissza van húzódva, ha nagyon vakartam vérzett is.

Pár napja egy kemény kisebb csomót is kitapintottam a jobb oldalon, közvetlenül a mellében, ami nem fáj ha nem nyomom meg erősebben. Szerintetek ez rosszindulatú daganat? Hogyan (kitől) kell beutalót kérni szűrésre? Még sosem voltam ilyenen, 18 év alatt vagyok még bőven. Egyik nagymamámnak sajnos már volt mellrákja.



2018. okt. 25. 21:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Kőkemény a csomó?

Én háziorvoshoz mentem amikor csomót észleltem, ő áttapogatta nekem és azt mondta nincs semmi. Én nem nyugodtam bele, elmentem mell UH-ra és tényleg nem volt semmi. A mellben normálisan is előfordulhatnak ilyen csomók, bár én a többi tüneted miatt azt mondanám hogy menj el a háziorvosodhoz, vagy nőgyógyászhoz.

2018. okt. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ebben az életkorban nagyon-nagyon valószínűtlen emlőrák.

Háziorvos, nőgyógyász, onkológus adhat beutalót emlő ultrahangra, menzesz után ideális elvégezni.


Mammográfus

2018. okt. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
18 év alatt vagy bőven azt írtad, ez esetben eléggé kicsi az esélye a daganatnak. feltehetőleg a melled még növésben is van. háziorvosod adhat beutalót, de el is sétálhatsz az sztk-ba ahova tartozol és ott bejelentkezel egy nőgyógyászhoz
2018. okt. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Lehet szerintem ciszta is (jó indulatú daganat) , de nem nagyon értek hozzá
2018. okt. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp vigyen el anyukád az orvoshoz. Nőgyógyász szokott adni beutalót mammográfiára, vagy mell ultrahangra.
2018. okt. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
SOS-ben menjetek el a körzetihez beutalóért. Nem tudom, hogy a nőgyógyász küld-e el mammográfiára, de majd kiderül. Már sokkkkal hamarabb kellett volna menni, nem vakargatni, basszus.
2018. okt. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Előző, fiatalt nem mammográfiára fognak küldeni, hanem mell UH-ra “basszus”.
2018. okt. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!