Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fájdalommentes csomó lágyéknál...

Fájdalommentes csomó lágyéknál mindenképp limfómára utal? Vagy csak begyulladt a nyirokcsomó megfázás miatt?

Figyelt kérdés
Tegnap észrevettem ott két nagyon pici csomót. A nagyobbik fél centi sincs, a kisebb ami alatta van kb egy gombostű fej nagyságú. Teljesen fájalommentes, nyomásra, tapintásra se érzek semmit. A neten azt olvasom hogy ez a limfóma első jele lehet, ettől természetesen nagyon berezeltem. Viszont azt is írják hogy megfázáskor begyulladhat ott a nyirokcsomó. Múlt héten nagyon meg voltam fázva, a fülem be volt gyulladva és még most sem vagyok teljesen jól. Lehet esetleg emiatt begyulladtak ott a nyirokcsomók? Volt már hasonló a hónaljamban is nagyobb betegség alatt, az is ugyanígy fájdalommentes volt és kb 2 hét alatt el is múlt.
2018. okt. 28. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem utal mindenképp limfómára. Valószínűleg az, ami, megnagyobbodott nyirokcsomók, amelyek simán lehetnek a múltkori betegségedtől is.

Ha elmúlnak ismét, semmi okod nincs az ijedtségre.

2018. okt. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

istenem ezt a Google t be kéne tiltani betegségek keresésére. ha beírod hogy folyik az orrod, már a harmadik találat kb az orrmandula rák.

itt van hozzá egy vicces mém is [link]

jó tanács sose keress rá a tüneteidre a neten mert kb az összes létező rákfajtát magadra tudod húzni életed során.

de hogy választ is kapj, nincsen limfómád, a duzzadt nyirokcsomók általában gyulladásra utalnak a közeli szervek egyikében. amúgy fogadjunk ezt is olvastad a neten, de inkább a rákot választottad.

2018. okt. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. #2 Igen azt is olvastam de ha elolvastad volna végig a leírást említettem is benne. Azért kerestem rá mivel dokihoz ma nyilván nem tudok elmenni vele és nyugtalanított. Azóta azt is olvastam hogy bőrsérülés is kiválthatja ha gyenge valakinek a szervezete és kb 2 centire tőle van egy elég friss seb amit borotválás közben szereztem úgyhogy elég valószínű hogy attól van.
2018. okt. 28. 14:30
 4/5 anonim ***** válasza:

elolvastam az írásod végig de sehol nem említetted benne hogy ilyet is olvastál volna, vagy limfoma vagy a megfázás volt amit rá akartál eröltetni a nyirokcsomódra.

Amúgy teljesen logikus hogy ha van a közelben egy sebed ami picit gyulladt is tán akkor beduzzad a mellette lévő nyirokcsomó

2018. okt. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#2 :D :D :D

Én is hipochonder vagyok, és 21 évesen voltam a háziorvosomnál egy megduzzadt, áll alatti nyirokcsomóval. Megtapogatta, majd ugyanazt mondta, mint te a kommentedben (kivéve a netes keresésre vonatkozó részt).


Azóta is hol ott van a nyirokcsomó, hol nincs. Most évek óta például nem találom.

2018. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!