Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Apám leépült egresszív,...

Apám leépült egresszív, pszichopata vselkedést mutat mióta nyugdíjas. Megoldás?

Figyelt kérdés

Magában beszél, mutogat, mintha egy másik emberrrel beszélne...


A képzelodesdrol nem is beszelve...


2018. nov. 10. 05:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy is lehet mondani hogy elvonási tünetek, munkaelvonásiak. Személyesen is tapasztaltam ezt, csak én meg fordítva. A meghitt szülői gazdaságból kerültem városi alkalmazottnak akár diplomával. Egyből hiányzott a korábbi földesúri életmód és életszínvonal meg szabadság és azt vettem észre hogy néha agresszív vagyok emiatt pedig korábban olyan nyugis voltam mint régen az alföldi juhászok.
2018. nov. 10. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Még egy pszichopata, miért is csodálkozom? Csak mondom: az nem pszichopata amit te annak hiszel. A pszichopata nem képzelődik, hallucinál, és nem beszél magában... Csak ezen oldalon mindenki pszichopatának van titulálva.


De hogy a kérdésedre válaszoljak: ez sok minden lehet: az elmagányosodástól, az öregkori elbutulásig, az alkohol elvonási tünetektől a belemagyarázásig akármi. Sok ember amikor nyugdíjba kerül haszontalannak, értéktelennek érzi magát, ezért begubózik, visszahúzódik, és bizony sokszor magányossá, majd a frusztráltság miatt agresszívvá válik. Elvesztik a megszokott életüket. Valahol ez is egy gyászfolyamat. És sokszor nagyon nehéz a családnak aki velük él.

2018. nov. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak nekünk nehéz...
2018. nov. 10. 10:17
 4/6 anonim ***** válasza:
Ne hidd, ő is szenved ettől a helyzettől, azért ilyen. Persze ezzel semmit sem segítettem, mert nem fog változni az illető.Nálunk is van olyan hogy amióta nyugdíjas, mást sem hajtogat csak hogy "meg kell dögleni valamiben" meg "jó lesz végre a sárga földben" és rátelepszik a családra. Szerencsétlen lánya meg kivan ettől.
2018. nov. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vedd fel a kapcsolatot a háziorvosotokkal. El kell mondani neki a tüneteket, és ő fog tudni segíteni.
2018. nov. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Férjem nagyapjánál hasonlóan kezdődött ... azt mondják korai Alzheimer kór tünetei. Elmosódott a határ a valóság és a képzelet között. Hangokat hall akik beszélnek hozzá. Néha azt mondja, bemondták a tévében hogy a miniszterelnök őt hívhatja mert ki szeretné tüntetni és hasonlóak. Baleseteket lát a családtagjaival, amik évekkel ezelőtt történtek szerinte (pedig meg sem történtek).

Érdemes ezzel orvoshoz fordulni még idejében.

2018. nov. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!