Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Merjek venni intimkelyhet?...

Merjek venni intimkelyhet? Valakinek tapasztalat?

Figyelt kérdés

2018. nov. 12. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én csakis ajánlani tudom!

Igaz, még csak 3 alkalommal használtam, de tökéletesen megvagyok elégedve vele. Jó ideig szemezgettem vele, mire végre beruháztam rá és azt kell mondanom abszolút megérte. Sokkal tisztábbnak érzem magam, mint betéttel vagy tamponnal. Tök környezetbarát, pénztárcakímélő, meg számomra ez a legkényelmesebb több szempontból is.

A felhelyezéssel, kivétellel még szenvedek azért, de gondolom ebben közre játszik sz is,hogy szűz vagyok és tampont is max 10 alkalommal használtam. Viszont amellett, hogy baromira fáj elsőre majdnem tökéletesen helyzetem fel, egy kicsit szivárgott. Ezzel a problémával még küzdök néha, de a saját hibámból, nem a kehelyéből.

Sokan tartózkodóbbak az ürítése miatt nyilvános helyen, de szerintem nem nagy macera. Én eddig egyszer próbáltam a suli vécében, tök oké volt. Vittem be előre magammal langyos vizet, meg ugye előtte is mostam kezet. Aztán meg is voltam, kiöblítettem a vécé felett.

Én tökre ajánlani tudom, nekem állatira bevált, sokkal egyszerűbbé teszi a menstruációmat és már egyáltalán nincs bennem az a nyűg, ami előtte szokott jelentkezni. Úgyhogy hajrá! Annyi még, hogy mindenképp orvosi szilikon legyen, múltkor találtam is egy oldalt, ami leírta az összes megbízható márkát. Sajnos most nem emlékszem rá hol találtam, ha megtalálom belinkelem.:)

Nekem MeLunám van S méretben, a Rossmannban vettem kiárusításon 2000 forintért, szóval pláne megérte nekem. :D

16/L

2018. nov. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

#1 Ez szuper, hogy szűzen is tudod használni! Anno nekem nem biztos, hogy ment volna. Még a tamponnal is jó pár alkaommal bénáztam.

Én most azt nézem, hogy a meLuna pont azt írja a saját honlapján, hogy az anyaga nem orvosi szilikon.


Nekem is kifejezetten bevált a kehely. Ennyit fontos tudni, hogy elsőre nem biztos,hogy sikerül jól felrakni. De ha ez megvan,akkor több szempontból is kényelmes megoldás

2018. nov. 13. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ránéztem az oldalára, ami valóban azt írja. Furcsa, mert a dobozában lévő kis tájékoztatón azt írták, hogy orvosi szilikon. :'D De köszönöm, hogy szóltál.:)
2018. nov. 13. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

A MeLuna TPE anyagból van, és az is használható nyugodt szívvel, csak ez kb. 3-4 évig használható, szemben az orvosi szilikon kelyhekkel, amik akár 10-15 évig is jók.

Kérdező: IGEN!!!!! Merjél venni. :) Én is csak ajánlani tudom. Én még tamponnal is mindig szivárogtam, de most kehellyel végre megtapasztaltam azt, milyen, amikor tényleg nincs semmi szivárgás. Kivéve talán ürítéskor az a pár csepp vér, ami a hüvelyfalon marad.

A választást viszont jól gondold meg, milyet szeretnél, mert nem minden nőnek egyforma az anatómiája odabent, és melléfoghatsz, ha csak úgy random veszel egy kelyhet. Ha bővebben érdekel, akkor keresd fel az Eredeti intimkehely és mosható betétek kérdések és válaszok FB csoportot, ott a rögzített posztban részletes leírást találsz a kelyhekről, melyik használható biztonsággal (nem kínai vacak), és hogy kell a te méreteidnek megfelelő kelyhet választani (vérzés erőssége, méhszáj helyzete stb.).

2018. nov. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Épp tegnapelőtt vettem hosszas gondolkodás után. A felrakás elsőre tényleg nem a legegyszerűbb, ahol a levétel sem, de második-harmadik alkalommal könnyebben megy.

Én a tampont sosem tudtam úgy használni, hogy ne kelljen mellé egészségügyi betét, vagy szivárog, vagy csak szimplán nincs mindig időm időben cserélni. Ráadásul annak ellenére, hogy évekig elvoltam vele, valahogy egyre kényelmetlenebb. Hiába helyezem fel normálisan, néha kellemetlen érzés (nem folyamatosan, csak egy-egy testhelyzetben).

A kehely felrakása elsőre tényleg nem a legegyszerűbb, ahol a levétel sem, de második-harmadik alkalommal könnyebben megy. Viszont kényelmes, hiába van sokkal lentebb, mint egy tampon, egyáltalán nem érzem. Itthon próbálgattam csak eddig, a legerősebb napon 6 órát kibírt, de annyi idő alatt kb. tele is lett. Éjszaka sem volt vele semmi probléma. Viszont a munkahelyen még nem mertem viselni, mert az ottani ürítéstől azért tartok.

2018. nov. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éve használom, én is szűz voltam amikor elkezdtem, semmi bajom nem volt, tök hamar belejöttem. Gyenge a vérzésem, így suliba nem is cserélek csak itthon, lazán kibír 8-10 órát is, de annyit nem szoktam benthagyni. Nyaralást is megkönnyítette, nyári peogramokat, sielést stb és tényleg nagyon tisztának fogod érezni magad, úgyhogy igen, menj és vedd meg!!!:)
2018. nov. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én rászántam magam, és kipróbáltam, a legjobb találmány a világon a kerék óta.

Kábé el is felejtem, hogy megjött, elég napi kétszer foglalkoznom vele (reggel berakom, este kiveszem), nincsenek szagok, nincs pelus-érzés, se fájdalom a tampon miatt. Nincs menzesz utáni héten hüvelyszárazságom és nem fájdalmas a szex.

Végre akkor is tudok menni egész napos túrákra, ha megjön, nem kell logisztikázni, hogy x időnként jussak el mosdóba.

Olcsó is, és a bolygónak is jó.

Mi kell még? :)


Első pár használatkor azért bénáztam eleget, de hát ez ilyen, ki kell tapasztalni, hogyan kell összehajtani, meg a kivételre is rá kell érezni, pláne hogy nekem hosszú körmeim vannak, kell egy kis bűvészkedés, de meg lehet szokni. Elsőre bosszantott, és macerásnak éreztem, de aztán belegondoltam, anno mennyit szenvedtem a tamponnal is, aztán azt is sikerült megszokni, és rutinmozdulattá vált. Ez is ilyen.


Sokan két dolog miatt aggódnak:

- nyilvános wc-n ürítés: nekem úgy gondolom, átlagos mennyiségű a vérzésem, én naturcup-ot vettem, a közepes méretűt (ami már nem szűz, de még nem szült nőnek van), nos ez olyan 12 óra után van majdnem félig a legerősebb napokon, és akkor ez a kúpos formájú dizájn, vannak márkák, amik inkább gömbölyű formájút gyártanak, abba gondolom mg több fér.

- undorító a vér látványa: szerintem pont hogy kevésbé undorító, mint egy tamponcsere, amit még csomagolgatni kell, stb. Ezt a wc-n ülve kiszedem, egyből azzal a mozdulattal kiöntöm, aztán már csak el kell öblíteni. Számomra kevésbé undorító, mint egy x órás betét/tampon.


Ami fontos: mindenképp olyat vegyél, ami 100% orvosi szilikon!! Emellett én ajánlom, hogy olyan modellt válassz, amin a szár vége gömbölyű, az kevésbé piszkál.


Tipp: a keményebb anyagút könnyebb felhelyezni (könnyebben szétnyílik) viszont kiszedni nem egy álom, a puhább anyagút könnyebb kiszedni, de kicsit szenvedősebb berakni.

2018. nov. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rubycup S lett a kiszemelt, már úton van!
2018. nov. 23. 17:05
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi lányok!
2018. nov. 23. 17:06
 10/10 Kurama88 válasza:
Szia! Nem tudom még nézed e a kérdést. Érdejelne h vált be a Ruby? Nekem is az van, én elégedett vagyok vele 😊
2019. nov. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!