Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tamponhasználat? Hmmm, ennyi...

Tamponhasználat? Hmmm, ennyi volna?

Figyelt kérdés

Nemrég használtam életemben először tampont 22 éves létemre, eddig mindig féltem vagy nem is tudom a fertőzésektől stb, meg valaki azt mondta addig kell fel tolni hogy a tamponon kívül a mutató ujjam is teljesen eltűnjön. Hát ezt az utóbbit immáron nem tartom normálisnak. Alig kellett valamennyire feltolni ugy hogy ne érezzem ... kb a fele mutatóujjam tűnt el.

Én csináltam volna valamit rosszul?

Mit javasoltok rendszeres tamponhasználók? Miért döntöttetek mellette?



2018. nov. 6. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Őöö nem tudom, 16 éves korom óta azt használok, nekem is csak a fele tűnik el.

Sose áztam át, sose zavart, sőt még fertőzésem se volt

2018. nov. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem érzed,hogy fent van,akkor már jó helyen van.
2018. nov. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Aki ilyen tanácsot adott neked, annak valószínűleg nem teljeskörűek az anatómiai ismeretei, amiért nem okolom, mert sajnos sok nő nincs tisztában azzal, mi van odabent.

Azt kell tudni, hogy nincs két egyforma nő. Van, akinek 8 cm magasan van a méhszája, van, akinek meg csak 3 cm-re van a hüvelynyílásától. Van, akinek fent van a "plafonon" a méhszáj, ahogy azt az anatómiai könyvekben ábrázolják, van, akinek meg az elülső falon van, sőt, jobbra vagy balra is lehet.

Ha az illető magasra fel tudta helyezni a tampont, akkor neki bizonyára magasan lévő méhszája van, a leírásodból ítélve neked meg alacsonyabban lehet. Nagyon helyes, hogy nem próbáltad feljebb tolni, mert akár a méhszáj mögé is lehet helyezni a tampont, az pedig úgy semmiképp se jó, mivel így nem szívja fel a vért. Annyira helyezd fel, amennyire tudod, és amennyire kényelmes. Jól csináltad.

2018. nov. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Metionin ***** válasza:
88%
Ez hülyeség, addig kell tolni amíg kényelmes és nem érzed. Minden nőnek eltérő hogy milyen magasságban van a méhszája és ha azt nézzük, az ujjunk sem egyforma hosszú.
2018. nov. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor jól van ezek szerint :)


És még egy kérdés. Mikor le akartam húzni elég nehezen jött ki rendesen koncentrálnom kellett, hogy ellazuljak. Aztán mikor kiszedtem láttam hogy meg van dagadva. Ezt tudom hogy normális, de nincs egyszerűbb módja a leszedésnek? Menzeszem első napján volt tehát csúsznia eléggé csúszni a kellett volna (vagyis ugye nedvesség szempontjából).

2018. nov. 6. 16:43
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyomj, mintha kakilnál. :)
2018. nov. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Most komolyan? :D úgy egyszerűbb?
2018. nov. 6. 22:01
 8/9 anonim ***** válasza:
A nehezített levételnek lehet az az oka, hogy túlságosan kiszárított. A tampon nem tesz különbséget a vér és a hüvely nedvessége között, mindent felszív. Én ezért nem használom egyébként. Ellenszer sajnos nincs rá, esetleg más alternatívákat kell kipróbálni.
2018. nov. 7. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden nőnek más a hüvelye, máshol van a méhszája. Neked ezek szerint alacsonyan, ezzel semmi gond. Oda rakd a tampont, ahol te jónak érzed.

A levétel azért rossz, mert MINDEN nedvességet magába szív, kiszárítja a hüvelyt, és nagyon-nagyon-nagyon picike sebeket is tud okozni a hüvely falán. Részben emiatt, részben az általad is említett fertőzések miatt, részben további okok miatt hagytam abba a tamponhasználatot, azóta boldogabb az életem. (Pl. nem fáj a szex a szárazság miatt a menzesz utáni egy hétben, stb)

2018. nov. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!