Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet allergias a kavera?

Lehet allergias a kavera?

Figyelt kérdés
Eleg hulysn hangzik a kerdes, de kifejtem. Otthon nem igazan szoktam kavezni (hetente kb 1-2szer). De nincs tole semmi bajom. Viszont ha kavezoba megyek akkor mindig miutan megittam a kavemat borzasztoan elkezd fajni a hasam es rohannom kell a mosdoba. Az teny, hogy elvileg laktozerzekeny vagyok, viszont semmi mas tejtermektol nincs bajom (se csoki, se kakao...). Illetve ha laktozmentes tejjel vagy novenyi tejjel iszom akkor is rohannom kell. Mi lehet a baj?

2018. nov. 20. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
Anyagcserét felpörgeti, hirtelen hasmenést okoz, pl. tej v. tejszín miatt (?)
2018. nov. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anesz23 válasza:
A kutatóknak van egy elmélete: csupán percekkel azután, hogy megiszod a kávéd, a koffein eléri a gyomrot. Ez a vegyület bizonyos hormonok termelésére serkenti a szervezetet, ami hatással van belek összehúzódásaira, valamint a gyomorsav termelésére, ezek a folyamatok késztetik a szervezetet a salakanyag-ürítésre. Nincs semmi bajod! :)
2018. nov. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Teny, hogy egesz eletemben vilagi gyors amyagcserem volt, szoval ez lehetseges (?) , tej tejszint azert hangsulyoztam ki hogy kizarnam mert presso eseten is ez tortenik.
2018. nov. 20. 12:53
 4/7 anonim ***** válasza:
Tudd meg pontosan, hogy a kávézóban miből csinálják a kávét. Ugyanis szinte biztos, hogy nem a boltból vett Omniából vagy egyéb márkanevű vákuumcsomagolt kávéporból főzik.
2018. nov. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg az a baj, hogy a kávézókban 'igazi' jó minőségű, tisztán arabica kávéból főznek, helyben őrölve stb. Abban pedig sokkal több az anyag, mint a kotyogóssal barnára színezett vízben (mondom ezt úgy, hogy otthon kotyogóst használok reggelente :D).


Viszont az is előfordulhat, hogy az első alkalommal szimplán pont akkor jött rád a cifra amikor a kávézóban ültél és megittad a kávét és ez olyan hatással volt rád, hogy gyönyörűen kondícionálódtál tudat alatt arra, hogy a kávézós kávé után rohanni kell.


Édesapámmal történt 10-15 éve, hogy az antikváriumban böngészte a könyveket, amikor a semmiből rátört, hogy most azonnal rohannia kell. Megizzadt rendesen, de eljutott egy mosdóig, viszont onnantól kezdve ahogy betette a lábát az antikváriumba, egy perc nem telt el és rájött a csikarós hasmenés, teljesen függetlenül attól, hogy aznap mit és mennyit evett.

2018. nov. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!!
2018. nov. 20. 17:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tejporos kávéból főznek.
2018. nov. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!