Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hány éves kortól kezd el...

Hány éves kortól kezd el látványosan nőni a mell?

Figyelt kérdés
14éves vagyok és kicsi a mellem :( nem lehet hogy megütöttem még anno és azért /vagy ilyen okból lehet kisebb vagy megállhat a növekedésbe? vagy még fog nőni? és az miért van / vagy természetes , hogy az egyik mellem kisebb mint a másik...?!Egyek többet , hogy nőjön?
2008. nov. 6. 10:31
 1/9 alice_L válasza:
100%

Még nohet a melled, a mérete igen csak fugg attol hogy mit orokoltél genetikailag, (tehat anyadnak, nagyanyaidnak mekkora melluk volt fiatal korukban) és ez még a fejlodését is befolyasolja, vannak akik 13 14 éves korukra kifejlettek, van aki csak ebben a korban kezdi a novést.

Utéstol semmi esetre nem all meg a novésben.

A méretkulonbség abbol adodik hogy az egyik karod tobbet hasznbalod mint a masikat, igy az izmosabb, és a mellizmaid is erosebbek azon az oldalon, tehat a melled egy picit kissebb lehet. Pl ha jobb kezes vagy, akkor valoszinu hogy a jobb melled kissebb egy kicsit. Ezt pl ugy is korrigalhatod hogy a taskakat, szatyrokat bal oldaladon is cipeled, még a gerincednek is jot tehet.

Ha magassagodhoz képest normalis a testsulyod, semmi esetre se egyél tobbet, és ne diétazz, nem vagy abban a korban ahol véglegesek a méretek, raérsz még aggodni mikor befejezted a novést.

2008. nov. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg 20-22 éves korig növöget, de ha eddig nem nőtt nagyra, már ezután sem fog, szerintem. Onnan gondolom, hogy nekem 14 éves korom után már alig nőtt.

Annak, hogy megütötted, semmi köze a mérethez.

Az asszimetria pedig normális, senkinek sem egyforma a kettő.

Persze, ha nagyon nagy a különbség, és nagyon zavar, a TB támogatja, és felnőtt korodban megcsináltathatod. Egy barátnőm is így volt vele. Persze ő depressziós volt, mert az egyik duplaakkora volt, mint a másik. Szóval ez egy extrém eset, amit elmeséltem.

2008. nov. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14 évesen még nem volt szinte semmi mellem. 15 -16-17 éves koromban indult jobban fejlődésnek, szóval nincs min aggodalmaskodnod, van aki korábban érik, van, aki kicsit később. Mindenkinek saját biológiai órája van. :)
2008. nov. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem ha eddig nem nőtt, ne nagyon számíts már csodákra. Általában 14 éves korig nagyjából kifejlődik már a mell, jó, még nőhet, de szerintem nem sokat.

Az biztos, hogy jókat kell enned, mert aki diétázik, annak tutira nem fog megnőni.

2008. nov. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
kösziszépen mindenkinek:)
2008. nov. 6. 12:45
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Igaz nekem már 11-12éves koromban elkezdett nőni, de pl a legjobb barátnőmnek még az általános iskolás ballagásunkkor sem volt melle, de 15éves korára már gömbölyödött neki és most 20évesen szép cicije van.
2008. nov. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

én is 14éves vok.és a 75B-s melltartó jó.de ha megyek zuhanyozni mindig azt látom h ha nincs rajtam melltartó szinte nem is látszik h vna mellem.de nem aggódok min.18éves korodig növöget a melled.amugy a bnőm kiskora óta sporol rendszeresen és neki láthatóan nagy a melle.szval a sport is segíthet.

és egészségesen táplálkoz annyit amennyire szükséged van.attól h tele zabálod magad nem fog hirtelen egy számot nőni a melled.nyugi ez természetes dolog.

2008. nov. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ez nagyon változó mert pl:nekem van egy ismerősöm akinek teljesen ki van fejlődve am ő 13 éves
2016. nov. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 valakike:) válasza:
háth figyelj... Énszerintem fog nőni. Attól függ mit örököltél ;) én például azt nagyon szégyelltem hogy már 6évesen nőtt... És nagy volt már kb 3. ra. És ciki volt , de ha felnősz akkor nagyobb lesz szerintem. Mert az már más téma hogy ha cigizik valaki. akkor nem fog nőn
2017. ápr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!