Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan szüntessem meg az...

Hogyan szüntessem meg az örökös felfázást?

Figyelt kérdés
Már egy ideje küzdök a felfázással, de nem az igazi, hidegtől való felfázással, hanem a fertőzéses fajtától, ami szex után jön elő mindig. Egyszer voltam nőgyógyásznál vele, de annyira rosszul érintett az orvos borzalmas viselkedése, meg az egész vizsgálat, hogy utána napokig sírtam, ráadásul semmi segítséget nem kaptam tőle ezügyben. Használtam Vitagyn C hüvelykrémet, ami viszont tünetmentessé tett 3 hónapra, de most újból felfáztam. Mit tegyek, hogy ez örökre megszűnjön? Kihez forduljak ezzel?

2018. dec. 3. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Keress egy másik nőgyógyászt. Vegyenek kenetet. Az eredménye alapján kapjál kezelést.

Közben a párod menjen el urológushoz. Ott is kenet és kezelés.

Amíg meg nem gyógyultok mindketten teljesen, addig semmi szex.

Megelőzésnek meg ajánlom, hogy együttlét előtt mindketten mosakodjatok meg. Ezen kívül még ajánlják az együttlét előtti és utáni pisilést.

2018. dec. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Húgyúti felfázásról van szó? Mert akkor neked is urológushoz kéne menned, nem nőgyógyászhoz!


Én is többször felfáztam már. Ezekre szoktam odafigyelni:

-szex után mindig elmegyek pisilni

-székeléskor oda kell figyelni a törlésre, ne a húgycső felé

-sok tőzegáfonya teát iszom. Hatása, hogy a bacilusok nem tudnak kitapadni, illetve mivel folyadék, többször megyek ki mosdóba, többször ürül a vizelet, az esetleges bacik kevesebb időt töltenek a húgyhólyagban. Egyébként kapszula formájában is lehet kapni.

-Ha gyógyszerre van szükségem egy adag monurált szoktam meginni.

2018. dec. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A mi családunkban a D-mannóz nagyon bevált, ez olyan, mint a tőzegáfonya hatásában, csak szerintünk hatékonyabb. Ha a klasszikus húgyúti fertőzésed van, amit kb. 90%-ban az E.coli baci okoz, akkor a D-mannóz rendbeteszi és megelőzésre is jó.

Ha viszont más baktérium okozza a gondjaidat, vagyis a D-mannóz nem hat, akkor sajnos muszáj leszel nőgyógyászhoz menni. Keresni kell egy másikat, egy rendeset, én is sokat nyomoztam, most végre van egy szimpatikus és hozzáértő nőgyógyásznőm.

2018. dec. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nászutas cystitisnek hívják, ezer meg egy infó találsz róla a neten. A Vitagyn meg a hüvelyedbe való, nem a húgyutaidba, tehát értelemszerűen hatása is csak ott lesz...

A húgyúti panasz pedig nem a nőgyógyászra, hanem első körben a háziorvosra, visszatérő probléma esetén pedig az UROLÓGUSRA tartozik.


Egyébként azokat kellene betartani, amiket már írtak:

- Szex előtt legalább az intim tájékod mosd meg alaposan (szeméremtest, végbél!)

- Szex után azonnal menj el pisilni, akkor is, ha nem érzed, hogy kell.

- Szex után igyál sok folyadékot (meg egyébként sem árt...)

- Székelés után elölről hátrafelé töröld magad, ne fordítva.

- Remélem ezt nem kell mondanom, de anális szex után természetesen SOHA nem szabad visszarakni a péniszt a hüvelybe...

- Szedj tőzegáfonya vagy D-mannóz tartalmú tablettát/teát megelőzésre (kúraszerűen!)

- Ha nem használ semmi, írass fel Uro-vaxomot.

2018. dec. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az előttem szólók jól írták. Nekem még az is bevált, néhány naponta együttlétek előtt bekapok egy szemet a Walurinal Max tőzegáfonyából. Megelőzésnek is kiváló! Nekem már 3-4 hónapja semmi bajom!
2018. dec. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Csak csatlakozni tudod a többiekhez nagyon jókat írtak én is ezeket követem. Én csináltam anno candida diétát az nagyon sokat segített. Jó a canides plus is abban afokhagyma grépfruitmag és probiotikum van. Pamut fehérneműt hordj és ha lehet 60 fokon mosd mindig.
2018. dec. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köszönöm lányok!

visszajöttem update-elni, hátha valaki másnak tudok segíteni vele.

szex előtt mindenképp el kell menni pisilni, de én sokszor még utána is megyek. vettem intim törlőkendőt, azzal szoktam megtörölgetni magam, a párom pedig megmosakszik. ezekkel így szerencsére minden rendben van mostmár, és nem kell szednem semmit.

2019. jan. 28. 18:09
 8/8 A kérdező kommentje:
ja és mégvalami: a szűkebb, esetleg nem pamut anyagú tangákat elhagytam
2019. jan. 28. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!