Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Soha nem fogok menstruálni?

Soha nem fogok menstruálni?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok. Az első menstruációm ami spontán magától megjött 14 éves voltam. Majd utána soha többet nem jött meg magától. Rendszeresen jártunk gyermek nőgyógyászhoz. Ő megvizsgált. Semmilyen szervi problémát nem talált. Azt mondta ha 18 éves koromig nem jön meg akkor újra különböző vizsgálatokon kell végig menni. Nem jött meg 18 évesen sem. Már felnőtt nőgyógyászhoz mentem. Ő is újra minden vizsgálatot megcsinált. Ultrahang vizsgálat, CT, különböző labor vizsgálatok, stb. Minden rendben van. Írt fel akkor egy gyógyszert (már nem tudom mi a neve) azt szedni kellett majdnem egy hónapig és miután elfogyott a gyógyszer elvileg megfog jönni magától. Elfogyott a gyógyszer, meg is jött 5 napig tartó normális vérzésem volt. Majd következőre ismét nem jött meg. Megint szedtem egy adag gyógyszert ismét megjött. Utána semmi. Javasolta a nőgyógyász a fogamzásgátló szedését. 4 hónapig szedtem rendszeresen. Volt is vérzésem normálisan. Mivel kiderült hogy hajlamos vagyok a trombózis kialakulására, családban is volt már, így az orvos javaslatára abbahagytam a gyógyszert. Így úgy váltunk el az orvostól, hogy próbáljak meg másik orvossal is konzultálni. Voltam Debrecenbe a klinikán, voltam Nyíregyházán a kórházban, voltam több magánrendelésen különböző orvosoknál. Voltam Németországban is egy nőgyógyásznál. De mindenkinél arra jutottunk, hogy szervileg minden rendben van velem. Tehát semmi akadálya nem lenne annak, hogy ne legyen rendszeres menstruációm. Nincs hormonzavarom, nem vagyok elhízva, nincs stresszes életem. Mégsem tudja senki megmondani, hogy mi lehet a probléma. Esetleg valaki volt már ilyen helyzetben?
2018. dec. 4. 18:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Endokrinológusnál is jártál?


Mivel megvannak a női szerveid, egészen biztosan nem anatómiai probléma. Mivel megvonásos vérzésed lett a fogamzásgátlótól, így a méhnyálkahártyád is megfelelően reagál a hormonokra.

Akárhogy is nézzük, csak és kizárólag a hormonjaiddal lehet a baj. Csak arra kellene rájönni, hogy mi a baj.

A hormonokhoz pedig az endokrinológus ért.

2018. dec. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy túl sovány, esetleg anorexiás? Úgy tudom, hogy nekik szoktak ilyen problémáik lenni.
2018. dec. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Endokrinológusnál is voltam. Végig jártam mindent amit csak lehetett. Voltak speciális vérvételek is.


172 cm és 62 kg vagyok.

2018. dec. 4. 19:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem diétázol, edzel túl sokat? Vagy iszol fehérjeport?

Valami más betegséged nincs? Lehet nem nőgyógyászati gond ként kéne rá tekinteni, lehet valami más a gond...

2018. dec. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem diétázom, nem is edzem. Figyelek az étkezésre, nem eszem édességet, zsíros dolgokat.

Rengeteg vizsgálaton voltam már. Nincs semmilyen fertőzésem, kardiológiai problémám, nincs cisztám. Volt koponya MR vizsgálatom, nincs idegrendszeri károsodásom. Tehát minden rendben van, az eredmények ezt mutatják.

2018. dec. 4. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!