Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van két megnagyobbodott...

Van két megnagyobbodott nyirokcsomóm. Minden negatív amin voltam, mivel külföldön élek így nem én döntöm el hova megyek orvoshoz, és negatív eredményekkel nem küldenek citológiára. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egyik nyirokcsomó augusztus közepe óta van a jobb hónaljamban a másikat 2 hete vettem észre a bal mellem oldalán (hónalj felől). Mindegyikkel voltam többször többféle orvosnál, hátha. De semmi. Vérvétel kicsi eltérést SEM mutat, mammográfia, mell és hónalj ultrahang, háziorvos, egy másik orvos, beteg ellátóban. Mindent próbáltam, mindenhonnan jó eredmények jöttek, ami azt jelenti, hogy így feleslegesnek tartják elküldeni citológiára. Mit csináljak? Hova menjek? Hagyjam annyiban “Majd elmúlik” alapon? Nincs valami krém vagy valami megoldás? Antibiotikum, akármi?

2018. dec. 6. 18:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nem hinnem, hogy neked valami komoly baj lenne de, ha ennyire felsz akkor vizsgaltasd ki ezt a nyirokcsomot kerd, hogy vegyenek biopsziat ....


Jobb felni mint megijedni enis ilyen vagyok... Es jobb hogy ilyen vagyok mert ha nem lettem volna ilyen akkor most nem tudnanak meggyogyitani a betegsegembol...ugyanis nekem Hodgkin limfomam van .. Ami igen gyogyithato kesoi stadiumban is de nem olyan biztosan, mint korai stadiumban..

Az egesz ugy kezdodott, hogy oktoberben eszrevettem a mellem es a honaljam kozott egy csomot elmentem mammografiara amibol egyszerre vettek biopsziat az eredmeny gyulladasos nyirokcsomo lett adtak ra antibiotikumot aztmondtak mellgyulladas...az antibiotikumtol ez eltunt de utana eszrevettem a nyakamban es a kulcs csontomnal is egy-egy nyirokcsomot ezekkel iss elmentem a dokihoz megneztek UH ahol aztmondtak mimdegyik reaktiv... Ujabb antibiotikumot beszedtem az antibiotikumtol a nyirokcsomok a nyakambol es a kulcsontom felol nem tuntek el de azt gondoltam biztos csak ott maradt mert anyukamnak is van egy ket kisebb nyirokcsomoja ami megmaradt regi gyulladasbol stb... Nem foglalkoztam veluk.

Aztan elmentunk a parommal egy buliba es ittam egy keveset es masnap oriasi mellkasi fajdalommal ebredtem ...ujra elmentem orvoshoz aki mellkas rontgenre kuldott ahol eszrevettek hogy a mellkasomban a ket tudo kozottt van valami es meg tobb apro nyirokcsomo... Ezutan kovetkezett a ct.. Majd a mutet mert a mellkasomban levo nagy valamibol kellett szovettan ami igazabol tobb nyirokcsomo ossze szedve a szovettan eredmenye : klasszikus hodgkin limfoma...

21 eves vagyok van egy kislanyom... Es semmi tunetem nem volt nekem sem csak az az egy, hogy alkohol hatasara fajtak a nyirokcsomok es az a ket kis nyirokcsomo a nyakamnaal es a kulcsontomnal...ezen kivul semmi, ha akkor nem iszok alkoholt akkor ki sem derul...Halat adok az Istennek, hogy ilyen vagyok, hogy egyszerre orvoshoz megyek minden kis bajjal mert idoben eszre lett veve a betegsegem es nagyon jol gyogyithato foleg ha idoben eszre veszik :) most megyyek majd a 3. Kemora nagyon jol birom eddig es a 6. Utan lesz pet ct, hogy megnezzek van e meg nyirokcsomo, ha nincs akkor is kapok meg 2 a biztonsag kedveert, ha pedig meg van akkor tovabb...


Azert irom ezt le, hogy idoben menjetek el orvoshoz, ha mar egy emberen tudok ssegiteni annak is nagyon orulok!! :)


Ha van 2 hetnel hosszab ideig megnagyobbodott nyirokcsomotok vagy ejszakai izzadas, laz, fogyas, borviszketes menjetek el orvoshoz!!! Nagyon fontos, hogy idoben eszre vegyenek akarmilyen betegseget , mert akkor meg jo esellyel gyogyithato akarmi


Kedves kerdezo mint mondtam nem gondolnam, hogy nagy baj lenne, mert irtam, hogy anyukamnak is van egypar nagyon apro ha megkeresi erzi oket regi gyulladasokbol..de ha te ugy erzed akkor harcold ki valahogy, hogy vizsgaljanak ki alaposabban es akkor legalabb megnyugszol es en azt mondom neked, hogy sokkal jobb, hogy egyszerre orvoshoz mesz hiszen azert vannak az orvosok, hogy, ha ugy erezzuk nincs valami rendben az egeszsegunkel legyen kikhez forduljunk

2019. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!