Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vaz köztetek egészségügyis?

Vaz köztetek egészségügyis?

Figyelt kérdés
2018. dec. 9. 12:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van.

Tüdőgondozóban dolgozom egészségügyi szakközépet végeztem, dolgoztam kórházban is. De ez még nem jelent semmit, orvos nem vagyok, és természetesen távgyógyítani sem tudok. És nem is értek mindenhez...

2018. dec. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Van. Mi a kérdés?
2018. dec. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van. Rezidens háziorvos vagyok.
2018. dec. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van. De mi lenne a kérdés?...
2018. dec. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Izmok, lágyrészek ultrahangja:

Az ultrahanggal tisztán látszik az izmok struktúrája, esetleges sérülés, gyulladás, szakadás nagy biztonsággal diagnosztizálható. A bőr és a bőralja eltérései (zsírdaganat, megnagyobbodott nyirokcsomó stb.) is ábrázolódnak. Ha daganat lenne azt is látni úgye?

2018. dec. 9. 13:52
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Radiológián dolgozok, nem vagyok orvos, csak a tapasztalataimat tudom leírni. Látszódhat a daganat is, illetve ha van ott valami, ami arra utalhat, nem igazán ez a jellemző vizsgáló módszer daganatra, bár a zsírcsomó is daganat, de tény, hogy a felületi elváltozásoknál sokszor az ultrahang az első. Megítélni nem lehet pontosan mi az, ha erre van gyanú, akkor úgyis más vizsgálómódszer kell, hiszen meg kell tudni milyen a pontos elhelyezkedése, milyen típusú, hogy lehet kezelni, ezt ultrahanggal nem lehet megállapítani.
2018. dec. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!