Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az első tampon használat...

Az első tampon használat nagyon fáj? Mire kell ügyelni?

Figyelt kérdés
2018. dec. 9. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül fáj, vagyis nem mindenkinek. Mindenképp minivel kezdd és akkor, ha erősen vérzel. Befelé, kicsit ferdén próbáld nyomni, fogod érezni, hogy milyen irányba csúszik fel könnyen. Ha nem megy, ne erőltesd, én addig nem tudtam használni (minit se), amíg szűz voltam.
2018. dec. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha sikerül a bedugás, próbáld minél jobban feltolni, mert ha csak kicsit van fenn, az kellemetlen. Közben meg vigyázz a zsinórjára, azt tartsad az ujjaid között, mert azzal kell majd eltávolítani. Tegyél be betétet is /legalább tisztaságit/, mert ha megtelik, a rampon, ereszt. A tampont akkor távolítsd el /a kilógó madzag óvatos húzásával/, amikor megtelik, mert ha korábban próbálod és még száraz, felhorzsolhat, és az nagyon rossz. Szóval visszatérve a kérdésedre, a tampon használat nem fáj, de ha szűz vagy, és esetleg a minivel nem jön össze, ne erőltetsd, használj nyugodtan betétet!
2018. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Van akinek igen, van akinek nem. Nekem az első fájt (amúgy is szűk vagyok), nem is volt kényelmes(ma már tudom, hogy azért, mert nem volt rendesen feltéve). Akkor próbálkoztam mégegyszer, ugyanúgy rossz volt feltenni. Egy darabig nem is használtam újra. Aztán vagy egy évvel, de lehet hogy kettővel, később újra próbáltam, semmi gondom nem volt vele, meg se éreztem. Ugyanúgy szűz voltam, mint az első két próbálkozásnál. Szóval nem kell ràparàzni, ha nem jön össze, lehet később újra próbálkozni. A lényeg, hogy el kell lazulni.


A többit az előttem válaszolók leírták. Még annyi, hogy mindig alapos kézmosás előtte, TSSnek utána kell nézni, és igen, szárazon nem szabad kihúzni, mert felsérthet, viszont túl sokáig sem szabad benthagyni.

2018. dec. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!