Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló melletti menstru...

Fogamzásgátló melletti menstruáció, help?

Figyelt kérdés

Jangee 002 003 fogamzásgátlót szedek immáron 3. éve. Éppen kiszedtem a 3. heti adag tablettakat, most a 4. hétnek kellene megjonnie. Személyes okok miatt nem szerettem volna ezen a héten menstrualni, ezért elkezdtem szedni a következő havi adagot így egy hét szünet nélkül, hogy ne jöjjön meg. Máskor is csináltam már így, nem is volt gond belőle. Azonban most a szombati napon mégis megjott. Enyhén verzek azóta, nem múlik, pedig a nőgyógyász utasitasara ahogy megjott elkezdtem most duplán szedni a tablettákat, hogy elmuljon. Két nap vettem be dupla adagot, de most reggel meg mindig van egy kicsi. Szerintetek ez jelent valamit?

Az hozzátartozik, hogy a dec 10-i héten 4 napon át dalacint szedtem, mert be volt gyulladva a bolcsessegfogam. De a dalacin papíron nincs hatással a fogamzásgátlóra, se a fogorvos nem mondta, és a betegtajekoztaton sem volt erről semmi.

Szexuális eletetet is éltem, de tudtommal terhes nem lehetek, ha megjott.



2018. dec. 25. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam az is le van írva a tájékoztatóban, hogy amennyiben szünet nélkül szedem a tablettákat, akkor az adott hónapban áttöréses vérzés jelentkezhet. Azaz, vérezhetsz a bogyó ellenére.

Ilyet még nem hallottam; hogy szedj dupla adagot belőle, ez nem fejfájás csillapító, hogy beveszek még egyet ha nem hat... szóval ez nekem fura, hogy ilyet javasolnak.

Ettől függetlenül az áttöréses vérzés normális.

2018. dec. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Bezavartad a hormonháztartásod, így felborult. Egyébként tabletta alatt nincs menstruáció, ezt megvonásos vérzésnek nevezik.
2018. dec. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mivel zavartam be a hormonhaztartasom?
2018. dec. 25. 09:39
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Mit gondolsz, miért van egy szabálya a szedésnek? Úgy kell szedni, ahogy az elő van írva. "Nem szerettél volna menstruálni"

1. nem is menstruálsz, úgyhogy a kívándágod teljesült

2. a memstruációs ciklus egy természetes dolog, az evolúció ellen nem lehet sok mindent csinálni.

Aki ilyen módon trükközik, az az egészségével szórakozik. Mi van a tablettában? Egy rakat hormon, ami úgy működik, hogy bemeséli a szervezetednek, hogy már történt megtermékenyítés, ezért nem lehet teherbe esni fogamzásgátló (szabályszerű) szedése mellett (és ezért nem beszélhetünk valódi menstruációról sem ez idő alatt, hisz méhnyalkahártya sem válik le).

Elég meredek, hogy a nők többsége nem kap elegendő felvilágosítást az orvosuktól a tabletta működésével és szedésével és legfőképpen a mellékhatásokkal kapcsolatban.

2018. dec. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jó nagy hülyeséget csináltál. Ne vegyél be dupla adagokat! Máskor pedig tartsd meg a szünetet, amikor kell, mert amint látod, simán lehet áttöréses vérzésed. Fogamzásgátló szedése mellett nincs menstruáció...
2018. dec. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

De fennakadtatok ezen a menstruáción..

Tisztában vagyok vele, hogy a fogamzásgátló mellett nem rendes mentruáció van, hanem megvonásos vérzés. de aztl tovább tartott volna leírni.

Egyébként a dupla adagokat orvosi utasításra szedtem, és a továbbszedést is a nőgyógyász javasolta. .

2018. dec. 26. 11:33
 7/10 anonim ***** válasza:
A továbbszedéssel lehet eltolni a vérzést, ezzel nincs gond, de ettől függetlenül lehet áttöréses vérzés ekkor is, pontosan azért, mert összezavarod a pontosan beállított ciklust. Ez történt nálad is.
2018. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
61%
Hát jól bezavartál a szervezetedbe. Gratulálok. Amúgy meg majdnem minden antibiotikum hatással van a fogamzásgátlóra, nekem a nőgyógyász nővérem mondta. Kell szedés alatt és utána még egy hétig kiegészítő védekezés, ha semmiképp sem akarsz gyereket jelenleg. Szóval simán lehetsz terhes.
2018. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

A Dalacin betegtájékoztatójában említést sincs arról, hogy gyengítené a fogamzásgátló hatását. Megkérdeztem a nőgyógyászt, ő is azt mondta, hogy nem fogja befolyásolni.

Áruld már el nekem, hogy lennék terhes, akkor nem véreznék megvonásosan sem!

2018. dec. 26. 22:34
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet vérzés terhesen is.
2018. dec. 26. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!