Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A nehez napokon csak nekem...

A nehez napokon csak nekem szokott hanyingerem lenni? Esetleg tanacsok?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudok mit csinalni vele, es rendszeresen hanyok ilyenkor. Egyik ismerosomnek sem szokott hanyingere lenni remelem itt akad olyan.. koszonom a valszokat elore is!

2019. jan. 2. 01:03
 1/3 anonim ***** válasza:
34%
Ne aggódj! Multkor ott aludtam barántőmnél és megjött neki, 2 napig hányt és rosszul volt. Valaki nehezen viseli
2019. jan. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Es mit csinalt?
2019. jan. 6. 11:55
 3/3 anonim válasza:

Szia! A “súlyos” dysmenorrhoea gyakori része sajnos a hányinger, akár hányás, hasmenés is kísérheti. Gyakran csatlakozik kifejezetten erős hasfájáshoz. Ha teheted, vegyél be jó hamar rendes fájdalomcsillapító-gyulladáscsökkentő gyógyszert (pl. ibuprofen, az van pl. Az Algoflexben, 400-ast, ha vagy már 40 kg - de ne éhgyomorra, mert azt a gyomrod nem szereti, ha nem válik be, akkor NoSpa 40 mg-ot, akár együtt is, vagy Algoflex M-et - mind recept nélkülu. Van, akinek jobban segít az Algopyrin vagy a Cataflam, de ezek receptkötelesek, a háziorvosodtól kell kérned).

Ha a fájdalmat enyhíted, legtöbbször a hányinger is enyhül. Nekem bejött a forró fürdő, illetve fura módon kólaivás után nagyon romlanak a panaszok, azt érdemes kerülni (más koffeintartalmú itallal nincs tapasztalatom).

Végül idetartozik: ha szokatlan, vagy nagyon erős panaszod van, jelentkezz be nőgyógyászhoz... más kérdés, hogy legtöbbször nem sokat tesznek/tehetnek.

2019. jan. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!