Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ez aranyér? Please help me.

Ez aranyér? Please help me.

Figyelt kérdés

Karácsony környékén jó pár napig viszketett a végbélnyilásom. Meg fájt ha piszkáltam. Karácsonykor az nap este amikor megjött a havi egy kis kaki ki szivárgott a fenekemből. Utánna olyan kényelmetlennek éreztem a nagy wc-zést. Amikor nyomtam akkor nyomodott a hasam. Aztán. Fenekem is nagyon fájt. Gondolom ki csipődott. Eltelt a karácsony és a szilveszter. Vissza állt a rendes normál érzés nagy dolog közben. De továbbra is viszketett ott meg olyan érzés mintha lenne ott valami a lyukamnál. Megvan duzzadva a végbél nyilásom körül a bőr. Az nem tudom normális e mert úgy emlékszem mindig is ilyen volt. De ott a vágásnál mintha a bőr egy csíkban fel lenne gyürődve és rájöttem hogy az érzékeny meg az is viszket. Megnéztem kis tükörrel nem olyan vészes meg nincs is bepirosodva de akkor is kellemetlen. Tegnap előtt 2x mentem WC-re nagy dolog miatt. Ilyen sose volt még. Tegnap lett véve aranyér kenőcs meg kúp. Reparon.

Tegnap ázattam magam aztán felnyomtam a kúpot és a kenőccsel is bekentem a nyílás körül.

A viszketés elmúlt amíg bevan kenve. De tegnap óta nem jött rám széklelési inger. Most miután ettem megpróbáltam de nyomást éreztem a hasamnál és nem tudtam elengedni magam rendesen. Csak kicsit sikerült nyomni. Azután az a vélsn bőr gyűrődés ami valószínűleg ér begyulladt vagy nem tudom

. Amúgy pisilni, azt ha sokat iszok 20 percenként megyek. Ez normális?? Szerintem fel is vagyok fázva is picit. Nem tudom mit csináljak... Már azt olvastam hogy végbélrák de 18 évesen?

HM nem tudom mit csináljak. Ha továbbra is kenegetem akkor elfog múlni?



2019. jan. 9. 17:01
 1/4 A kérdező kommentje:
Viszketett*
2019. jan. 9. 17:05
 2/4 A kérdező kommentje:
Vérzés nincs. Max nagyon az elején volt egy kicsi, pár halvány piros pötty a papíron. De az nincs azóta.
2019. jan. 9. 17:06
 3/4 A kérdező kommentje:
Ja és fel is vagyok fúvódva
2019. jan. 9. 17:08
 4/4 anonim ***** válasza:
Elő szokott fordulni az is, hogy vastagbél hurut (elsősorban vírusos eredetű) ráterjed a végbélnyílás területére is, ai megduzzad és enyhe égő/csípő érzéssel párosul, esetleg felszínes kimaródás, minimális vérzéssel. Ajánlatos székelés után nedves törlőkendőt használni vagy bidét ill. kimosni a területet. A Reparon kenőcs mindaddig alkalmazható, míg a kellemetlen érzés el nem múlik. Amennyiben a vírusos hurut elmúlik, többnyire a kellemetlen érzés is megszűnik, de ehhez néhány nap mindenképpen kell.
2019. jan. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!