Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lassan 6 hónapja nem menstruál...

Lassan 6 hónapja nem menstruálok, lehet ebből baj?

Figyelt kérdés
10 kg fogytam szeptember környékén és azóta nem jött meg. Előtte rendesen jött nem.is maradt ki. Eddig nem zavart mert hát örültem hogy egy gonddal kevesebb és azt hittem hogy az új súlyomhoz majd hozzászokik a testem és újra megjön de nem. Visszahívni semmiképpen nem akarok de azon kívül lehet megoldás? És mi a következménye ha nem jön meg?
2019. jan. 16. 21:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A fogyás miatt nem menstruálsz. Nem tudom mennyire vagy sovány, de az immunrendszerednek nem tesz jót a súlycsökkenés. Lehet túl gyorsan fogytál. Menj el a nőgyógyászatra!
2019. jan. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Menj nődokihoz/endokrinológushoz. Nem normális hogy fél éve nem jön meg. Fogamzásgátlót ne szedj be rá!!
2019. jan. 16. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
100%
Valószínűleg pajzsmirigyhormon probléma lesz az oka! Próbálj egy olyan orvost keresni, aki endokrinológus-nőgyógyász egyben.
2019. jan. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Nem akarod visszahívni? Jézusom, ne legyél már ennyire buta! Az az egészséges, ha rendszeresen megjön, hidd el rengeteg problémád lesz még ebből, ha nem kezdesz vele valamit. Pl lehet meddővé válsz, és csomó más egészségügyi problémád lesz.
2019. jan. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De így se vagyok elég vékony
2019. jan. 17. 17:06
 6/13 anonim ***** válasza:

Na,még egy anorex...


Akkor maradj így. Most erre mit lehet mondani?


Kórosan sovány vagy,a tested kezdi leállítani a felesleges funkciókat. De csak így tovább....

2019. jan. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%
...vékony akarsz lenni és belebetegedni? akkor hajrá! fogyj tovább! egyél kevesebbet! legyél egy csontváz! akihez senki se fog vonzódni, aki elveszti a barátait, akinek a családja minden este aggódva fekszik le. akinek talán sose lesz babája, sose lesz rendes családja, hiába a megbánás. most van lehetőséged változtatni, most van lehetőséged helyesen dönteni. dönts. válaszd azt, hogy eszel. válaszd azt, hogy elfogadod magad. válaszd azt, hogy segítséget kérsz (szakembertől). válaszd a menstruációt. válaszd azt, hogy egészséges leszel. válaszd az életet. ennyi.
2019. jan. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Úristen, vannak bajok a fejben. :DD Ha a testsúlyod a normál tartomány alá esik tartósan abbamarad a menstruáció ennyire egyszerű az egyenlet. Tehát a testednek nyilván túl vékony vagy ( a nyomi tükrödnek lehet nem) és jelezni szeretne, hogy így nem tudja ellátni alapvető funkcióit. Ebből következik majd az, hogy menstruáció hiánya miatt elkezdesz majd szépen cisztákat növeszteni odabent, ami majd további problémákat eredményez. :))Sok sikert én is átmentem ezen. :DD Jó nem fog belőle kisülni megígérem ;) Szóval hajrá a fogyizással, abszolút nem éri meg. ;)
2019. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Miért 165 cm-hez 52 kg szerintem nem kevés. Amúgy az akkor miért van hogy akik alapból ennyi kilók azok meg menstruálnak?
2019. jan. 18. 15:16
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert akik alapból annyi kiló, az szervezetileg annyi kiló. Így van felépítve. Mindenkinek a szervezete küzd azért, hogy fenntartsa az általa ideálisnak vélt testsúlyt, ami a te esetedben több. Kaki genetikát örököltünk ennyi :D

Amm én is így voltam vele. 165 cm vagyok én is, 52-54 kilósan már nem menstruáltam, pedig szobatársam ugyanilyen magas és ő simén 48 kiló, de mellé zabál, mint a ló én meg már alig bírtam normálisan gondolkozni olyan kevés súlyon.

Most 165 cm vagyok és 56 kiló és ez teljesen ideális. Amég van ciklusod nem kell aggódni a súlyod miatt...amint nincs onnan tudod, hogy már sok a szervezetednek.

Az is fontos, hogy mennyiről fogytál nyilván, milyen az alap testalkatod, ha azt eszel és annyit amennyit és amit akarsz.


Uccsó voltam :)

2019. jan. 18. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!