Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kb. egy héttel ezelőtt vettem...

Kb. egy héttel ezelőtt vettem be Escapelle esemény után tablettát, mennyi idő, mire kiürül a szervezetemből? Illetve, hogy mennyi idő kell ahhoz, hogy plazmát tudjak adni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 23. 08:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Az első találat volt a google-be:


"10. A gyógyszerszedés befolyásolja-e a plazmaadást?


- Fogamzásgátló szedése nem befolyásolja a plazmaadást, ha legalább 3 órával korábban került bevételre. A rendszeresen szedett gyógyszerek egyéni orvosi elbírálás alá esnek. Amennyiben konkrét gyógyszerrel/betegséggel kapcsolatos kérdésed van, itt felteheted, vagy a 06-80/111-011-es zöldszámunkon kérhetsz orvosainktól konzultációt. Antibiotikum, antivirális vagy gombaellenes szer szedése esetén az utolsó tabletta, kenőcs, kúp, stb. használata után egy héttel később lehet először plazmát adni."

2019. jan. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. jan. 23. 08:28
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

1-es te jobb lett volna ha nem irsz valaszt mert csak kinevetteted magad.

A fogamzasgatlo nem egyenlo az esemeny utani tablettaval, inkabb annak nezz utana ha mar annyira guglizol. Joval tobb hormon es adalek van egy esemeny utaniban mint egy fog.gatloban. Kerdezo inkabb kerdezz meg egy dokit az a biztos.

2019. jan. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
57%

#3 Tisztában vagyok vele,hogy mit takar az esemény utáni tabletta.

Ugyanúgy hormonokból áll,mint a fogamzásgátló tabletta,hiszen annak is a nem kívánt terhesség megakadályozása a célja.

Ha a fogamzásgátlónál elég 3 órát várni plazmaadás előtt,akkor az esemény utáninál bőven elég az 1 hét.


Téged kellene inkább kinevetni,amiért okoskodsz,ahelyett,hogy megválaszolnád a kérdést,ha már olyan tájékozott vagy..

2019. jan. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!😊
2019. jan. 23. 10:27
 6/7 anonim ***** válasza:
46%
4-es akkor talan maskor nem a fog.gatlorol kellene itt irkalnod a faxsagaidat :) miert ne lennek tajekozott? Mondtam valamit ami hulyeseg? Nemhinnem. Te vahy aki probalt okoskodni a gugli segitsegevel ami kb egyenlo a xarral :) az eu.-ben vagyok en is szoval felvilagositottabb vagyok mint te, ezert tanacsoltam neki hogy inkabb hozza erto orvos mondana meg es nem a gugli :)
2019. jan. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az esemény utáni tabletta akár fél évre is összezavarhatja a ciklust. Elég nagy adag hormon.
2019. jan. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!