Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Jogos a félelmem?

Jogos a félelmem?

Figyelt kérdés
Január 9-14 között menstruáltam már egyszer, de ma reggelre megjött megint. Nagyon ráparáztam hogy rák, mert nagymamámnál volt ez hogy 2 hetente menstruált, és neki amiatt. Holnap megyek vérvételre és akkor fogok kérni időpontot a nőgyógyászatra is, szóval nem arról van szó hogy innen várom a megváltást, csak kíváncsi vagyok a véleményetekre. Meg hátha meg tudtok nyugtatni 😅
2019. jan. 23. 22:35
 1/4 anonim válasza:
100%
ha kéthetente vérzik és az egyik jóval gyengébb a másiknál, akkor nem probléma, a gyenge az úgynevezett középidős vérzés, ekkor ovulál, megszűnik a tűzsóhormon termelés és még nincs elég sárgatesthormon és a hormonérzékeny magasra nőtt nyálkahártya a méhben átmenetileg nem kap elég hormont és szigetszerűen lelökődhet. Nincs jelentősége, ha zavaró, gyógyszeresen elmulasztható. De ha kéthetes vérzéseid egyformán erősek, jobb, ha nőgyógyászhoz mész. Remélem segítettem.
2019. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyszeri alkalommal nem foglalkoznék ilyennel. Nekem is volt egyszer félidőben vérzésem. Mármint nem ovulációs vérzés volt, hanem menstruáció, mert ugyanúgy kb 6-7 napig tartott, és az erőssége is hasonló volt. De nem vagyunk gépek, egyszeri alkalommal ez belefér.
2019. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 Nem közti vérzésre gondoltam, tudom hogy az normális. De köszi a válaszod :)

#2 És ha ez a jelenlegi menstruációm erősebb mint szokott lenni? Jelenthet ez vérveszteség szempontjából problémát? (Vérszegény vagyok)

2019. jan. 24. 11:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ez jó kérdés. Orvostól kérdezd inkább.
2019. jan. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!