Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Véd a nem kívánt terhességtől is?

Véd a nem kívánt terhességtől is?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves lány vagyok, már írtam tegnap, hogy már 2 hete késik a menzeszem, szűz vagyok, tehát terhesség kizárt. (csak petting (megujjazott a barátom többször is, de sztem nem volt "olyan" az ujja, sőt biztos. Mivel már egy hete nagyon fáj a fejem, valószínűleg ettől, hogy nem jön meg, és ennyit késik, édesanyám azt mondta tegnap, hogy irassunk fel fogamzásgátló tablettát, hogy beálljon a ciklusom, és ne legyek mensi elött állandóan rosszul. Ő azt mondja, hogy nem szeretne elvinni orvoshoz, és van egy gyógyszerész rokonunk, akivel tudna hozatni fogamzásgátlószert. Azt mondta megbeszéli vele, hogy a legalacsonyabb hormontartalmút. (persze csak ha beleegyezik a gyógyszerész) Ennek én nagyon örülnék, hogy szedhetnék gyógyszert, mivel fél éve van barátom, akivel most már tervezzük, hogy lefekszünk egymással, és én nagyon stresszelős vagyok, így sokkal nagyobb biztonságban érezném magam szex közben, hogy biztosan nem leszek terhes. Csak azt nem tudom, hogy hogyha hoz nekem gyógyszert ez a hölgy, és legalacsonyabb hormontartalmút akkor az is véd ugyanolyan biztonsággal a terhességtől mint a magasabb hormontartalmúak, igaz? Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. jún. 30. 10:08
1 2
 1/11 Tila_Tequila ***** válasza:

Ugyanúgy véd, de anyukád egy nagyon buta, felelőtlen nő!!!

Komolyabb bajod is lehet, ha csak úgy simán elkezdesz gyógyszert szedni! (pl trombózis)

Anyukád nagyon buta...

2010. jún. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A legalacsonyabb hormontartalmú is ugyanúgy véd!!

DE! A legnagyobb probléma az, hogy úgy ne szedj be fogamzásgátlót, hogy nem vizsgált meg nőgyógyász! A hölgy hozza a fogamzásgátlót... Honnan az anyjából (már bocs) tudja Ő, hogy neked milyen a megfelelő... Ezt nőgyógyász tudja csak megmondani!

Nekem volt egy ismerősöm, aki a barátnője fogamzásgátlóját szedte (vagyis a barátnő mindig többet íratott így jutott a másik csajnak is), teherbe esett mellette és még beteg is lett. (vizesedett a lába, magas vérnyomás)--> Azért mert nem azt szedte, ami neki a legmegfelelőbb!

Anyukádnak meg üzenem, hogy mi az hogy nem szeretne elkísérni az orvoshoz? Jesszusom, nagyon "kedves"!

Tiniambulanciára nyugodtan menj el, egyedül is!!!

21/L

2010. jún. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Feltétlenül el kell menned orvoshoz, hogy felírja neked a gyógyszert. Ugyanis mielőtt megkapod a fogamzásgátlót, csinál egy teljes laboratóriumi vizsgálat és ennek megfelelően határozza meg, hogy neked mi lenne a legjobb. Mivel a gyógyszerismerős nem tud laborba küldeni, nem tud ilyen mélységekben, hormonálisan is megvizsgálni, nem tud jó gyógyszert ajánlani. Olykor még az orvosok is tévednek, mert lehet, hogy ami neked a leleteid alapján a legjobbnak tűnik, az lehet, hogy nem kívánt mellékhatásokat okoz (Pl. nekem ilyen volt a Lindynette 20. Alacsony hormontartalmú, de 10-15 kg-t híztam tőle). Mindenképpen menj el orvoshoz. Kibírod a várakozási időt és a vizsgálatot, ami egyáltalán nem fáj. A labor sem eget rengető (vizelet + vér). Most az életben először mondom: ne hallgass anyukádra. Felelőtlenség így gyógyszert kérni. Persze miután megvan a recept, kérheted ugyanazt az ismerőstől, ez a ti magánügyetek, de így látatlanba nem szabad! Csúnya hormonális problémáid lehetnek belőle!
2010. jún. 30. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem is el kellene menned nődokihoz.

Anyukád nem szakképzett nődoki, így nem tudhatja hogy mi a jó neked, és mi van akkor ha valami gubanc lesz? Ki lesz a felelős érte? Te? É.anyád? a gyógyszerész? Bár van egy sejtésem, hogy úgy sem fognak neki / neked adni gyógyszert.


A másik: az hogy nem jött meg, azt nem lehet csak úgy megoldani, hogy na jó akkor szedd a bogyókat... ne haragudj, de ez nonszensz, ha még valamilyen homeopátiás szer lenne, akkor szedd, de itt hormonpótálásról is szó van! Szóval nem mindenre megoldás a bogyó! Én a Te helyedbe igenis ragaszkodnék a kivizsgáláshoz.. És mi az hogy nem akar elkísérni???? Jah bezzeg gyógyszert felírattattna, na gratulálok... ÉS ha van valami komolyabb betegség van a háttérben???? Már bocsi, de a fejemet éppen a falba csapkodom az ilyen szülők hallatán. Főleg úgy hogy még csak 16 vagy (bocsi ezért) de még egyáltalán nem állt be, és így beavatkozni...hát... szerintem bölcsebb lenne, ha várnál 18 éves korodig a tabival.


JA igen, a bogyónak is vannak mellékhatásai, ugye tudod? Nem csak a jót kapod vele, hanem a rosszat is! Májfoltos lehet az arcod, és seprűvénás a lábad, thrombozis, agyvérzés....és még sorolhatnám.... (nekem ezt nem mondták el, bár elolvastam, de félvállról vettem, senki sem mondta, hogy tényleg lehetnek / lesznek is ezek a tünetek...megsúgom: lettek!) Ezeket is elmondta édesanyád? Vagy ezekről hallgatott?


És egy női jó tanács (bárcsak lenne egy kishúgom:) csak így magunk között: az hogy szedsz tabit, nem azt jelenti, hogy mostantól gumit sem kell/lehet használni. Oké, gondolom tinik között még nincs annyi sok nemi betegség, de azért ezt tartsd észben, ha már pár évvel idősebb leszel, és gondolj erre, ha éppen egy egy éjszakás kapcsiba csöppensz, oké? :) Ja és soha ne fogadd el azt a pasiktól, hogy nem szeret "zokniban" lenni, meg hogy "úgyis szedsz valamit, nemde?" ...ha úgyis veled akarna lenni, akkor megtenné érted. Azt ám okosan! :)

2010. jún. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor megmondom anyunak, hogy scak akkor szedek, ha elmegyünk orvoshoz, amúgy azt mondta, hogy nem valószínű, hogy hoz fogamzásgtálót, de azért megkérdezi.De lebeszélem róla..köszi, hogy lebeszélettek róla:)
2010. jún. 30. 10:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem akarlak ijesztgetni,de a ciklusod betegség miatt is lehet rendszertelen (pl.ciszta) a fogamzásgátló csak elfedi a tüneteket de nem gyógyítja meg.Mindenképpen menj orvoshoz,mond el neki a problémádat és azt is hogy fogigátlót szeretnél szedni.Kivizsgál és a legmegfelelőbbet írja fel neked.

Velem is hasonló volt,nekem a doki írt fel fogigátlót de az 5. fajta után abbahagytam mert egyik fajta sem vált be (közti vérzések,hasfájás,szédülés,el nem múló vérzés még vérzéscsillapítótól sem csak pár mellékhatás ami nálam jelentkezett) Ezzel nem azt akarom mondani hogy neked is így lesz,mert ugyebár mindenki más,csak azért írtam le hogy lásd még az orvosok sem tudnak mindig megfelelőt felírni,emiatt nagy a kockázata annak,hogy amit hoznak az a te szervezetedet is összezavarja.

Anyukádat nem akarom bántani de nagy felelőtlenség,hogy orvos nélkül akar neked fogigátlót "szerezni".Nekem akármi bajom volt anyum rohant velem a nőgyógyászhoz és jól tette,mert sajnos voltak komolyabb problémáim is.

Ha számít valamit a többi válaszoló és az én véleményem akkor menj el tiniambulanciára,nem fog fájni a vizsgálat és megnyugodhatsz.

Bocsi hogy hosszú lett :)

2010. jún. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm neked is! :) Akkor ma megbszélem anyuval, hogy mi legyen. Mindenképpen szeretnék szedni, de akkor elmeek nődokihoz és vele feliratok. Egyébként nagyon félek, mert már 4 éve menstruálok, és egy évre teljesen beállt a ciklusom. Erre májusban 3 hetet késett mire megjött, most júniusban pedig már 2 hete meg kellett volna jönnie. Attól félek, hogy nehogy teherbe estem az ujjazástól,de ugye az lehetetlen, mert én nem "kényeztettem" a barátomat, és ő sem "nyúlkált" a gatyeszában, így ez lehetetlen, igaz? Tudom, hogy 16 évesen már lehetnék felvilágosult ennyire, de én nagyon stresszelős vagyok, pláne ha terhességről van szó, és ezért is ne feküdtem még le vele, mert félek, hogy védekezés mellett esetleg teherbe esek. :S
2010. jún. 30. 10:58
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is ilyen parázós voltam, ezen sokat segített, hogy elkezdtem fogamzásgátlót szedni. Biztos, hogy nem vagy terhes!!! Az előző válaszolónak igaza van, akár betegség miatt is késhet (nekem is így volt, később kiderült hogy PCO-s vagyok), úgyhogy nemcsak a gyógyszeríratás miatt, hanem a késő mensi miatt is feltétlen menj el nődokihoz minél előbb!!!! :)
2010. jún. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi! Kicsit megnyugtattál, hogy nem vagyok terhes, de még midig félek:S Pedig ha jól belegondolok, akkor szinte biztos, hogy nem vagyok az.
2010. jún. 30. 12:31
 10/11 A kérdező kommentje:
De reggel mikor látom, hogy még mindig nem jött meg, akkor nagyon el vagyok keseredve, nagyon várom már.
2010. jún. 30. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!