Kezdőoldal » Szexualitás » Fogamzásgátlás » Ha a fogamzásgátló 99.999%...

Figyelem! A Szexualitás kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a fogamzásgátló 99.999% eséllyel véd a nem kívánt terhességtől, akkor miért van az útmutatójában egy oldal, ami arról szól, mi a teendő, ha mégis terhes lenne az ember?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetséges, hogy pl kikapcsolt petefészekkel is terhes legyen valaki? A rosszul szedéstől? Vagy mitől?
2010. márc. 22. 16:50
 1/10 anonim ***** válasza:
mert nem 100% csak 99 x)
2010. márc. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, ez magyarázat :) Egyébként nem "pánikból" írok, én nem is lehetnék terhes. Egyedülálló fiúk ritkán lesznek terhesek :) De tényleg érdekel, valaki tudja-e a választ.
2010. márc. 22. 16:55
 3/10 anonim ***** válasza:

Én 95%-ról hallottam, kb. ekörül van a hatása.


Bennem akkor állt meg az ütő mikor utólag hallottam, hogy az antibiotikum semlegesítheti, és előtte úgy voltunk együtt barátnőmmel, hogy betegen szedni kellett... de szerencse feleslegesen idegeskedtem!:)

2010. márc. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Azért, mert előírás.

Milyen betegség kezelésére jó a gyógyszer, mik a tünetei, mellékhatásai, milyen feltételekkel lehet szedni, mi a teendő rendellenesség esetén.

Számomra természetes hogy ráírnak mindent a készítménnyel kapcsolatban, hiszen erre van a betegtájékoztató. Az a 0,01% is csak a biztonság kedvéért van ott (jogi biztonság).

De hogy merült fel benned ez a kérdés? Vagy én nem is értem.. Mi nem egyértelmű ezen? Annyira alap, hogy minden lehetséges opciót felírnak a tájékoztatóra..

2010. márc. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azért, mert a legtöbb úgy működik, hogy kikapcsolja a petefészket, vagyis nincs peteérés. Na már most, ha nincs peteérés, mi termékenyülhet meg? Tehát mi lehet más annak az 1 nőnek a szervezetében, ami talán másik 10 millióéban ugyan olyan?
2010. márc. 22. 17:05
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát pont az, hogy nem 100%-os a védettség. Van rá egy icipici esély, hogy valami irdatlan nagy véletlen vagy szerencse miatt megtemékenyüljön. Csekély rá az esély, de azért még is lehetséges.
2010. márc. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Lehet megértettem. magyarán nincsen rá biológiai magyarázat, hogy teherbe lehet esni vele, de odaírják a dobozra, mert oda KELL írni. Így lehet ez valahogy? Vagy rosszul látom?
2010. márc. 22. 17:27
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért írják rá, mert sajnos van olyan, aki a kétfázisú gyógyszert nem szedi rendesen( ez az a fajta, amelyikben nem mind1, h melyik szemet veszed be, más a hormonmennyiségük), vagy éppen kihányja, vagy elfelejti bevenni, vagy csúszik egy jó pár órával, és még ilyenkor is azt hiszi h védi a tabletta. Dehogy védi! Ha valaki rendesen szedi, soha nem lehet baj belőle.
2010. márc. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Na, mostmár értem. Köszönöm szépen! Ma is okosabb lettem :)
2010. márc. 22. 19:52
 10/10 anonim válasza:

Én hallottam olyan esetről, hogy a gyártó cég valami rossz hormonokat használt a gyógyszerhez mármint a gyógyszer félre sikerült.


És volt egy házaspár akik még nem akartak gyereket de a félresikerült tabletták miatt a nő terhes lett és mivel még volt a gyógyszerben ezért azzal bebizonyították, hogy a gyógyszer rossz volt. Aztán a gyerek megszületett és a gyártó cég olyan felajánlást tett,hogy a gyermek 3éves koráig fedezi a gyerek költségeit.

2012. aug. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!