Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Véd a nem kívánt terhességtől is?

Véd a nem kívánt terhességtől is?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 16 éves lány vagyok, már írtam tegnap, hogy már 2 hete késik a menzeszem, szűz vagyok, tehát terhesség kizárt. (csak petting (megujjazott a barátom többször is, de sztem nem volt "olyan" az ujja, sőt biztos. Mivel már egy hete nagyon fáj a fejem, valószínűleg ettől, hogy nem jön meg, és ennyit késik, édesanyám azt mondta tegnap, hogy irassunk fel fogamzásgátló tablettát, hogy beálljon a ciklusom, és ne legyek mensi elött állandóan rosszul. Ő azt mondja, hogy nem szeretne elvinni orvoshoz, és van egy gyógyszerész rokonunk, akivel tudna hozatni fogamzásgátlószert. Azt mondta megbeszéli vele, hogy a legalacsonyabb hormontartalmút. (persze csak ha beleegyezik a gyógyszerész) Ennek én nagyon örülnék, hogy szedhetnék gyógyszert, mivel fél éve van barátom, akivel most már tervezzük, hogy lefekszünk egymással, és én nagyon stresszelős vagyok, így sokkal nagyobb biztonságban érezném magam szex közben, hogy biztosan nem leszek terhes. Csak azt nem tudom, hogy hogyha hoz nekem gyógyszert ez a hölgy, és legalacsonyabb hormontartalmút akkor az is véd ugyanolyan biztonsággal a terhességtől mint a magasabb hormontartalmúak, igaz? Köszönöm szépen a válaszokat!
2010. jún. 30. 10:08
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
De minél jobban ideges vagy, annál inkább nem fog megjönni. :( Bár még fiatal vagy nagyon, de ha nagyon parázol menj el terhességi tesztet venni. DM-ben is kaphatsz már, nem muszáj gyógyszertárba menni.
2010. jún. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!