Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mekkora endometriózist/endomet...

Mekkora endometriózist/endometriómát műtenek?

Figyelt kérdés

Endometriózisom van valószínűleg. Kívűlről a hasamon látható, kitapintható. Olyan 3-5cm-esnek saccolom én kitapintásra.

Vizsgálatok elindultak, várok az MRI eredményre. Orvosom mondta, hogy valószínű endom van, én sérvre gyanakodtam.

Tünetek alapján ez a kettő jöhet szóba.

4 éve volt császárom, annak a hege mögött érzem. Orvos azt mondja, császár miatt alakult ki.

Az érdekelne, hogy kábé mekkora az a méret, amit már megműtenek. És mekkora az a méret, ami már elég sürgősnek számít ahhoz, hogy ne kelljesn túl sokat várni a műtétre.

Tapasztalatok érdekelnek. Akár külföldről is. (Én is külföldön lakom egyébként)


2019. jan. 29. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a kismedencédben 3-5 centis lenne, azt nem tudnád kitapintani akkor se, ha 45 kg lennél vasággyal. A leírásod alapján hadfali endometriómád lehet, azaz a hasfal rétegei között van, nem a hasüregedben. Ha kitapintható, akkor meg is lehet operálni, de ilyen esetben célszerű menzesz alatt csinálni, mikor megnagyobbodik. És tekintettel arra, hogy ez nem rosszindulatú dolog, semmi sürgető nincs benne, nem számít akut műtétnek.
2019. jan. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Akkor lehet pont jó, hogy menszesz alatt csinálták az MRI-t

Ma hívtak a kórházból, hogy megvan az eredmény, hétfőn menjek be. Kicsit most beijedtem, hogy ilyen gyorsan megjött az eredmény, lehet annyira rossz, hogy sietni kell? Fórumokon itt azt olvasom, hogy heteket várnak az eredményre.

Párom ismerősének a felesége is ment MRI-re 6 éve kábé, ő is pár napra rá megkapta az eredményt, neki baja is volt.

Megpróbálok nem agyalni ezen.

Köszi a választ.

2019. jan. 31. 19:42
 3/6 A kérdező kommentje:
Egyébként ha 3-5 cm-esre tapintom ki, akkor valójában mekkora?
2019. jan. 31. 19:44
 4/6 anonim ***** válasza:
Semmi köze annak, hogy milyen gyorsan leletezik ahhoz, hogy mekkora a baj. Ha a tipikus tünetek vannak (menzesz alatt nagyobb/fáj), mi más lenne? Ha akkorának tapibtod és csak bőr alatt van, akkor kb akkora is. De az Mr majd leirja a méretet.
2019. jan. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ma voltam a kórházban, azt mondta a doki, hogy 3cm-es, ki fogják vágni. De nem laporoscoposan, hanem egy kis vágást ejtenek.

Ezek szerint 3cm már túl nagy ahhoz, hogy kiférjen azon a lyukon.

Remélem nem túl nagy lesz a vágás, és egy max 3cm-es vágással megúszom.

Egy ilyen műtét után mennyi időt kéne táppénzen töltenem?

2 hét elég?

Már a dátumot tudom, 5 hét múlva lesz, holnap majd mondom is a főnöknek.

2019. febr. 4. 20:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem azért nem műtik laparoscoppal, mert túl nagy, hanem, mert mint mondta, nem a hasüregedben van, hanem a hasfaladban. Laparoszkóppal a hasüregben, kismedencében műtenek, és akár 10 cm-es cisztákat is ki lehet szedni. Csak mivel nem ott van, nincs értelme.
2019. febr. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!