Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Leküzdötte valaki paleo...

Kreativ eLeM kérdése:

Leküzdötte valaki paleo diétával az endometriózist?

Figyelt kérdés
Mióta megműtöttek olvasgatom, hogy mit ajánlanak és mit nem, de néha egymásnak teljesen ellentmondó dolgokat találok pl. fűszerek, kávé esetén.

2017. febr. 23. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az evés nem mindenható, nem lehet vele mindent meggyógyítani, csak annak és azt, aminek, akinél az volt az oka a betegségnek. A gluténmentes nyírfacukros pitypanglisztes kamukenyeres kókuszzsírevés nem gyógyít semmit.


Érdemes kipróbálnod egy tejmentes, cukormenetes étkezést, hangsúlyozottan sok zöldséggel, minimál fehér liszttel, ah egyáltalán muszáj. Az általános testi állapotodon javítani fog, ha nem is gyógyít hormonbajt feltétlenül. És ez nem is kerül csilliárdokba, mert nincs mögötte kamuelmélet.


Sajnálom, hogy nem hazudtam neked valami jobban hangzót, de kb. ez az igazság.

2017. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Paleoban kevés a glutén, így hatni fog, nem a "paleo", hanem a glutén elhagyása miatt.

Korábban már írtam erről (az 51%-os vagyok) itt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..

és itt további linkek:

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__nok-egeszsege__7918..

2017. febr. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
35%

#2

Kizárólag abban az esetben hat a glutén elhagyása, ha valaki érzékeny rá. Különben nem.

2017. febr. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam, hogy alapvetően a glutén, a cukor és a tej elhagyása fontos, de minden más területen káosz van azzal kapcsolatban, hogy mit lehet és mit nem. Olvastam a progeszteron krémről is. Azzal van esetleg tapasztalatotok?
2017. febr. 23. 20:52
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

NEM! Paleo diétával senkinek sem fog helyrejönni az egészsége.(persze javíthat rajta ha előtte mindent összezabált az illető) DE nem ez az egészség útja.

Szerintem nem feltétlen sőt nem is a glutén az okozója egyes rossz táplálkozásnak köszönhetően kialakult betegségeknek.

Viszont..sajt, tej, joghurt, tejföl, túl sok állati fehérje,vörös húsok, és főleg a túl sok mennyiségű telítetlen zsír okozhatja ezeknek a kialakulását.

Paleo diétával nem fogsz kigyógyulni belőle, azt megmerem jósolni, de a helyes étrend segíthet benne.

Nagyon érdekel a téma, sokat olvasok, ilyen téren is akarok dolgozni a továbbiakban.

Nyugodtan írj privátba, ha szeretnéd, hogy segítsek.

Mindenképpen sokat javíthat egy jól kialakított étrend.

2017. ápr. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
31%
Az endometriozis lelki eredetű. Olvasgass Biologika témában a neten.
2018. júl. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!