Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor kezdjem el újra szedni...

Mikor kezdjem el újra szedni a fogamzásgátlót? 18/L

Figyelt kérdés
Kb 1 hónapja abbahagytam a fogamzásgátló szedését, de újra szeretném szedni.. Akkor kell elkezdenem újra, amikor ismét jelentkezik a menstruációm? Vagy bármikor elkezdhetem újra?

2019. jan. 31. 22:28
 1/2 anonim ***** válasza:
Mensi első napján ugyanúgy. Viszont ilyen "rövid" szüneteket nem jó hagyni, mert megviseli a szervezeted, elég komoly gyógyszer, aminek a hatékonysága a rendszerességen alapul, mert szabályozza a hormonháztartásodat. Én is most akarom elkezdeni, de 9 hónap szünet után. Betegtájékoztató szerint az első 2 hétben, de ha biztosra akarsz menni az első 1 hónapban kiegészítő védekezést alkalmaztok.
2019. febr. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Így van. A menstruáció első napján kell elkezdeni ismét szedni. Ugyanúgy, mint amikor először elkezdted szedni.

Ilyet én is csináltam tavaly októberben vagy novemberben (nem volt akkor éppen pénzem kiváltani a foggátlót), megjött időre a természetes menstruáció, mit kínlódtam vele. Ömlött belőlem a vér, görcsöltem, mint az atom, na mondom ez itt megszűnik, nem nyűglődök vele tovább. Utána már kiváltottam, kezdtem is szedni, mint a kis angyal, azóta is szedem.

2019. febr. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!