Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Volt már olyan, hogy fogamzás...

Volt már olyan, hogy fogamzás gátlót szedtetek, majd kiderült több mint 1,5 év után hogy nem is szedhetnétek?

Figyelt kérdés

Kb 1,5 évig szedtem egy nagyon alacsony hormontartalmú tabit, aminek addig SEMMI mellékhatása nem volt, majd egyszer csak el kezdetf fájni a bal felem a mellkasom környékén. Erre elmendtem (kicsit később) nőgyógyászomhoz, aki annyit mobdott, hogy ha eddig nem kaptam inkfartust, akkor biztos megmaradok... Na kösz... És minden gond és vizsgálat nélkül felírta az új levelet, mert mondtam hogy szeretném szedni, de nem tudom hogy lehet e ilyen tünetek után.

Szóval a lényeg, hogy nem tudom, hogy el merjem-e kezdeni megint. Valakivel volt olyan hogy akár több év után derült ki, hogy nem szedhet semilyen hormontartalmú fogamzásgátló tablettát?



2019. febr. 5. 00:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne szedj akkor hormontartalmút, egyébként az ilyen orvosok b meg...pfff de biztos ami biztos max menj el más orvoshoz is nekem is szokot csak ugy fájni a mellkasom.
2019. febr. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen és általában több év után felhalmozódik, illetve vannak káros mellékhatásai. Ne kezd el szedni, mert az életed, és az egészséged fontosabb ennél. Van más megoldás is.
2019. febr. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Andizsuzsi ***** válasza:
77%
Mellkasi fájdalommal nem nőgyógyászhoz kellene menni. Kivizsgáltattad magad pl kardiológussal?
2019. febr. 5. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Holnap megyek labor eredmenyért, mert a háziorvos kikért mjndem minden létező vizsgálatot, nagyon nagyon rendes volt. Csak hát igen, ez a nődoki dolga lett volna szerintem, főleg hogy nem is esztékás, hanem magán egyébként...
2019. febr. 5. 09:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi köze ennek a nőgyógyászhoz
2019. febr. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szív ultrahangot feltétlenül csináltass, mert csak az ad pontos képet a szív állapotáról. Az EKG nem olyan jó. A privát orvos lehet nem is tud beutalni államilag támogatott kivizsgálásra. Legalábbis engem nem tudott beutalni.
2019. febr. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"ez a nődoki dolga lett volna szerintem"

Már miért lenne a 'nődoki' dolga téged mellkasfájdalommal kivizsgálásra küldeni?

2019. febr. 5. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nyilván nem azt vártam, hogy ő ír ki teljes mindenes kivizsgálásra, de azért foglalkozhatott volna a dologgal, vagy legalább annyit, hogy addig nem javasolja a tabi szedését amég nem vizsgáltatom ki magam. Nem csak ennyit, hogy hát ha eddig megmaradtam mit törődök vele.
2019. febr. 5. 20:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!