Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Petefészekgyulladás vagy csak...

Petefészekgyulladás vagy csak hipochonder vagyok?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, és elég szorongó fajta. Az elmúlt években volt visszatérő hüvelygombám többször is, de nem volt több évi 1-3 alkalomnál. 1 hét alatt helyrejöttem mindig( 3 napig canesten kombi majd 3-4 db protexin gynophillus)

Augusztus végén felkerestem a körzetünk nőgyógyászatát és elmentem egy magánrendelésre mert a sima rendelésen az asszisztenssel vannak kivetnivalóim... Nem túl empatikus.Bő, kicsit maró volt a folyásom és barnaztam egy picit.Bakteriális vaginózis volt az eredmény.

Fajt egy ponton bal oldalt az alhasam ha benyomtam az ujjammal, azt hittem begyulladt a petefészkem de a nőgyógyaszom emlékeim szerint nagyon lent mutatta, a szeméremcsontom mellett a tényleges helyet a petefészeknek, nekem fentebb fájt nyomásra, kb a medencém teteje felé, de azt mondta hogy az a leszálló vastagbél.

Azóta volt 1x az ősszel gombám, de segített a gyógyszer. Meg volt 1-2 alkalom amikor megváltozott a Ph de sikerült visszaállítanom. Azt viszont megfigyeltem magamon hogyha ezen szorongtam, mindig kellemetlenebb érzés lett odalent. Mikor sikerült lenyugodnom, akkora meg már semmi furát nem éreztem.

Viszont elégggé megviselnek hogy ilyen problémáim vannak időnként, nem hat éppen ösztönzőleg a nemi életemre sem mert szorongással tölt el.

Egy ideje észrevettem hogy idöszakonként fáj a köldökömtől egy olyan 3-4 centire oldalt, és helyileg kb ott van egyvonalban ez a fájtó pont amekkora magasságban elhelyezkedik a csìpőcsontom teteje.De ha kicsivel fentebb is nyomom, ugyanígy szúróan fáj.

Olvastam, hogy 2 fajta petefészekgyulladás van ;az akut aminek eléggé markánsak a tünetei( egyik sincs) , illetve a hosszabb ideje fennálló krónikus, ami nem fáj mindig, és láz sem nagyon kíséri. Én semmi rendellenes dolgot nem érzek, csak ezt a furcsa fájást nyomásra.

Akinek volt már,vagy csak több hozzáértése van ehhez, megköszönném ha válaszolna nekem. Mert már nem tudom eldönteni hogy csak a beleimbe van egy kis emésztési probléma plusz esetleg túl erősen nyomkodom, vagy tényleg ott a petefészkem és súlyos a baj vagy csak szimplán begolyóztam :( Mikor voltak problémák ott lenn, sosem vártam sokat a kezeléssel( hiszen olyan kellemetlen volt) és utána mindig rendes állagúvá, illatúvá változott vissza a hüvelyváladékom. Mennyi időnek kell eltelnie egyáltalán hogy egy elmellözött kezelés miatt a bacik oda bekeveredjenek?

Kikezeletlen felfázással pedig nem volt dolgom soha, meg így is mindig túl vagyok öltözve.. :D Szinte nem is szenvedek húgyuti fertőzésektöl.Tözegáfonya vitamint szedek. De azzal is tisztában vagyok hogy nem feltétlen a hideg, hanem a vezetéken felszálló bacik okozzák az ilyen jellegü panaszokat.

Elnézést a hosszabb terjedelemért :)


2019. febr. 8. 18:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!