Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mit csináljak? Hüvelyfolyásom...

Mit csináljak? Hüvelyfolyásom van voltam orvosnál többször is megállapította a hüvelygombát és mindig más kúpot vagy krémet ajánlott egyik se használt.

Figyelt kérdés
Vettem canesten kombit visszamentem az orvoshoz mondta hogy most elmúlt de használjak tejsavas hüvelyöblítőt egy ideig be is vált de már megint hüvelyfolyásom van. Van ötletetek?
2010. júl. 1. 09:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Keress egy másik orvost. Valószínűleg nem egyszerű gombád van, hanem valami fertőzés, vagy candida, vagy más gyulladás, ami így jelentkezik.

Kolléganőm is így járt, neki candidája volt.

2010. júl. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és a párodat kezelték (ha van)? Lehet, hogy ő fertőz vissza.
2010. júl. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van párom, canestent használt, és használunk óvszert mindig. Úgy is megtud fertőzni?
2010. júl. 1. 09:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem tud újrafertőzni így. Sajnos a gombát nehéz kikezelni. Sajnos ez inkább belül zajlik, ha valamiért felborul a hüvelyflórád, akkor a gomba elszaporodik. Szex után kend be canesten krémmel, nekem ez segített. Plusz vannak szájon át szedhető szerek, lehet, hogy érdemes azzal is próbálkozni.

Törülközőkre vigyázzál, mindig vasald őket és ne használd másét! Még a párodét sem. Fehérneműket is érdemes min. 60 fokon mosni. Tangát felejts el, és a tampont is egy ideig. Ezek mind a fertőzést segítik elő!

2010. júl. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ekcémám van és szteroid tartalmú krémet kell rá használnom. Nem lehet hogy emiatt nem múlik el? Mármint úgy értem hogy azok valamilyen szinten legyengítik a szervezetem és nem lehet emiatt?
2010. júl. 1. 13:35
 6/6 anonim ***** válasza:

Annyi nem szívódik fel bőrön keresztül, hogy károsítaná az immunrendszered. Ez főleg akkor aktuális, ha tablettában szeded, vagy szuriban kapod.


Sajnos a gomba népbetegség. Más is szenved visszatérő gombás fertőzéstől. Elég egy kis mikrosérülés szex után, attól is kiújulhat.

2010. júl. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!