Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hagyjam el a fogamzásgátlót?

Hagyjam el a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Nemrég jártam neurológusnál, erős, hányingerig elmenő fejfájás, és évek óta tartó gerincfájdalom miatt. Nos, a gerincemre semmit nem mondott, csak, hogyha nagyon fáj, akkor pihentessem, a foggátlóról viszont említette, hogy érdemes lenne abbahagynom, mivel dohányzom is. Jövő hétre van időpontom a nődokihoz, mindenképpen említeni fogom neki, sőt, viszem a vizsgálati leletet is. Családot még egyenlőre nem szeretnénk, ezért is szedem a gyógyszert. Másrészt pedig a rettenetes erős menstruációs görcsök miatt is. Tényleg abba kellene hagynom a szedését? Most megint menjek vissza a tinédzserek szintjére, hogy közel 30 évesen bohóckodjunk a gumival? Na ne már. :/

Köszönöm a választ előre is.

N29


2019. febr. 22. 17:50
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Elég nagy baj, hogy így vélekedsz. Egyáltalán nem csak a tinédzserek "bohóckodnak" a gumival. Nekem fontosabb lenne az egészségem, és a párom is megértené. 29 éves életedre elég éretlen felfogásra utal az írás
2019. febr. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem vagyok éretlen, amit a nőgyógyász mond, azt megfogadom. Miért gondolod, hogy éretlenségre vall az, hogy nem szeretném a gyógyszert letenni, ami sokkal könnyebbé teszi azokat a "nehéz" napokat, plusz még véd is mellette a terhesség ellen?!

Utoljára 17-18 éves koromban szexeltem óvszerrel, na mondanom sem kell, hogy ritka sz@r élmény volt. Bal.f.aszkodi,mire felhúzod, addigra lelankad stb, na nem.

2019. febr. 22. 19:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Aurás migrénnel egyáltalán nem szabad kombinált tablettát szedni (stroke kockázata miatt), sima migrénnel meg nem javasolt. Azért nem csak gumi és tabletta létezik a világon. Ott kezdődik, hogy létezik ösztrogénmentes tabletta, amit lehetne szedni, vagy van spirál pl...

De azért a gumi sem akkora katasztrófa, mint ahogy egyesek beállítják. Felrakni kB 2 mp, ha annyi idó alatt lelankad, az régen szar...

Inkább a gumi, mint egy stroke, de te tudod. De mint mondtam, azért vannak még lehetőségek....

2019. febr. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A neurológus tanácsát érdemes lenne megfogadnod. Van akinek a fogamzásgátló fejfájást okoz. Spirállal próbálkozz meg védekezni.
2019. febr. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!