Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Aggódnom kellene a cisztak miatt?

Aggódnom kellene a cisztak miatt?

Figyelt kérdés
Alhasi panaszok miatt sürgősségi ambulancia voltam. Ott megállapitottak hogy vesekővem valamint a jobb s bal petefészkemben több 5 mm nel kisebb follicularis cisztat illetve a jobb petefészkemben egy db 23 mmes follicularis cisztat találtak. Menstruációm a szülés azaz 4 éve mindig 28 napra megjött. Elotte 2-3 napig barnazok utána megjon tart 3 napig s utana elmúlik. Panaszom nincs. Anyumnak évekkel ezelőtt endometriozisa volt. Emiatt a méhét és az egyik petefészket elkellett távolítani. Félek hogy örököltem. Azota a panaszok megszuntek marmint az alhasi.

2019. febr. 28. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem. Teljesen normális, hogy a petefészekben tüsző vannak, abban vannak az érésben lévő petesejtek. A 23 mm-es pedig kb. pont egy ovuláció előtti állapot, amitől amúgy a a hasad is fájhatott.
2019. febr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A ciklusom 13.napjan voltam
2019. febr. 28. 14:15
 3/7 anonim ***** válasza:
És 14. napon van ovuláció. Szóval tök normális.
2019. febr. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez élettani jelenség. Nem is értem miért beszélnek mindég cisztáról?
2019. febr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor is normális ha a Jangee nevű fogamzásgátlót szedek?
2019. márc. 2. 19:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha fogamzásgátlót szedsz, akkor meg nem értem milyen menstruációról beszélsz. ("Menstruációm a szülés azaz 4 éve mindig 28 napra megjött") Nyilván ez azért egy kicsit módosít a helyzeten, tekintettel arra, hogy fogamzásgátló mellett jó esetben nincsen ovuláció...

Akkor sem jelentős méretű ez a ciszta, majd felszívódik.

2019. márc. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
2.honapja szedek fogamzásgátlót
2019. márc. 2. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!