Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikortól szàmít a pajzsmirigy...

Mikortól szàmít a pajzsmirigy alulműködès hashimotosnak?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam h akkor ha a TPO magas de pontosan mennyitől számítva? Valami mást is kell nézni? Nekem a TPO 621, TSH 27,74 volt legelőször nyàron, ez màr hashimoto?
2019. márc. 3. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:

A laborok referencia tartományától függ, de ez a 621 már mindenképp Hashimoto.

A TSH is elszállt.

Azóta milyenek az értékeid? T3,T4? Tüneteid vannak?

2019. márc. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen ehhez jó tudni a labor referencia értékeit. Nekem két ereményem van - az egyiken 10, a másikon 60 a határérték. A 621 biztos, hogy Hashimoto, illetve a 27-es TSH horror magas. Jó lenne ezek mellé tudni az fT3 és fT4-et valamint az anti-TG-t.
2019. márc. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hol vagy kérdező?

Hashis vagyok, reméltem tudunk váltani pár gondolatot.

2019. márc. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazàból mikor mentem a vèrvételre akkor csak a TPO-t és a TSH-t nézték meg mert ez ilyen àltalános vérvétel volt, aztán mikor kiderült hogy ezek magasak vagyis pajzsmirigy betegsègem van akkor mentem megint vèrvételre meg ultrahangra. Meg rögtön kaptam gyógyszert, euthyrox 25-t. Szóval mikor legközelebb voltam vérvételen már jobb volt az eredmény, azóta voltam mèg egyszer, akkor még jobb, akkor már csak a TPO-m volt magas. TPO 92 (34-ig jó) (korábban mint írtam 621 volt) TSH 3,81 (4,2-ig jó) (korábban volt 27,74) T3 5,28 (7,10-og jó) T4 11 (17-ig jó). Tehát ezek az értékeim voltak decemberben, most megyek nemsokàra megint vérvételre. Akkor ez szerintetek Hashimoto? :( az orvos nem mondta, de nem lepődnèk meg mert alig akart velem foglalkozni + ilyen alap dolgokat se mondott mint pl, jódot kerüljem, szelènt szedjem, stb stb, ezt mind az interneten olvastam..
2019. márc. 5. 13:52
 5/5 A kérdező kommentje:
És àllítólag ezek alap dolgok amiket be kellene tartani ès akkor sokat javulna a helyzet, dehát ugye a beteg szedje csak a gyógyszert, ja de még azt se akárhogy, azt mondta h reggel vegyem be éhgyomorra, és várjak 15 percet, holott mindenki azt írja h fèlóràt kell minimum vagy többet, ès èn tavaly nyàr óta így szedtem...nagyon mérges vagyok
2019. márc. 5. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!