Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért viszket mindig a bőröm...

Miért viszket mindig a bőröm tusolás után a sima VÍZTŐL?

Figyelt kérdés
Tusfürdővel is viszket, pont ezért próbàltam ki h akkor azt nem hasznàlok mert biztos allergiàs vagyok rà/érzékeny a bőröm, de a sima víztől is viszketek tusolás után, az egész testem, mindig vakarózok, ezèrt mièrt van? Régebben nem volt ilyen.
2019. márc. 3. 19:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kloros víz kiszárítják. Használj utána testápolót
2019. márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
Most lettél érzékeny erre, a bőröd eddig tudta elviselni. Állítólag vannak ilyen szűrők, amik kiszűrik a klórt, azt kellene kipróbálni.
2019. márc. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, akkor valószínű ez a gond. A bőröm nem száraz, sőt nagyon puha csak tusolás után mindig nagyon viszket, de akkor tovàbbra is azt tudom tenni h kenem, kókuszolajjal szoktam.

Elég szomorú h az ember màr lassan tusolni se tud anélkül h valami baja lenne :/

2019. márc. 3. 19:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy túl meleg a víz, amiben tusolsz. Rövidebb, langyos vizes zuhany? Ekcémásoknak is ezt javasolják. De persze tényleg szárítja a bőrt a vezetékes víz.
2019. márc. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Érzékeny bőrre való tusfürdő, rövidebb ideig tartó nem forró vizes tusolás és utána testápoló használata segít.

Télen a levegő is szárazabb, így a bőröd is. Telente sokan küzdenek hasonló problémával, idén nekem is előjött.

2019. márc. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Érzékeny a bőröd. Sajnos ezzel nemigen tudsz mit tenni, minthogy rendszeresen és sokat krémezed.

Nekem a kezeimmel van ilyen gond. Napközben is többször kenem, éjszakára pedig egy nagyon zsíros, extrémen száraz bőrre való krémet használok. Viszont hiába lesz puha a krémektől, amint víz éri, azonnal újra kiszárad, viszket, repedezik.

Már nem tudom, mit kezdhetnék vele :(

2019. márc. 4. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!