Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire feszélyez titeket a...

Mennyire feszélyez titeket a mindennapi dolgokban a betét hordása?

Figyelt kérdés
Gondolok itt mit nem szerettek csin ilyenkor,vagy mit nem szerettek csinálni. És mennyire érzitek.Ki milyet használ esetleg. Most kezdtem betétezni.

2019. márc. 11. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt szoktam meg, így egyáltalán nem feszélyez, viszont nem szeretek olyan nagy mozgással járó dolgokat csinálni, amitől elmozdulhat, ha nincs lehetőség utána hamar kicserélni. Mások közt tornázni, sportolni sem szeretek betétben, a vékony nadrágon úgy érzem jobban átüt, meg persze a bugyi is jobban látszik.

Libresse Natural-t használok, nekem ez az egy vált be igazán, a többit nagyon műanyagosnak érzem, ennél viszont teljesen természetes az érzet, általában nem érzem. Én például a tampont jobban megérzem, az valahogy belülről feszít (igazán akkor érzem, amikor megkönnyebbülök a kiszedéskor), épp ezért használok mindig betétet.

2019. márc. 11. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Semennyire. Mindent csin, ahogy egyébként csin.

Csin-csin...

2019. márc. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon, ezért szoktam le róla igen hamar. Borzalmas volt.. :(
2019. márc. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem egyáltalán nem. Próbáltam a tampont is, de inkább maradtam a betétnél. Nyilván nem megy rögtön elsőre minden flottul, ki kell tapasztalni az apró kis részleteket, de azt gondolom, ha picit odafigyelünk magunkra néhány alkalom után már lényegesen jobb lesz a dolog.

Igazából hozzáállás kérdése: ami tény, h nőként havonta pár napot vérezgetünk két egyszerűen elérhető dologhoz fordulhatunk: betét vagy tampon (a kelyhet meg a mosható betétet most inkább hagyjuk) Maradjunk meg a betétnél: rengeteg féle betétet lehet kapni. Az első, és legfontosabb dolog: meg kell keresni azt a fajta betétet, ami számodra minden szempontból a legmegfelelőbb, ebben nagyon megoszlanak a vélemenyek, valaki erre esküszik, más meg másra, viszont lehet, h neked egy harmadik féle lesz a legjobb. Ezt neked kell kitapasztalni. Nyilván ha szerencséd van, hamar megtalálod, ha nem, akkor ki kell próbálni jópárat. Ha közben olyat is kipróbálsz amiről tudod, h nem az igazi (akármilyen okból kifolyólag is) ne használd többet, rakd el vésztartalekba, vagy ha valaki kér tőled betétet akkor abból adjál, akár többet is, a lényeg, h ne erőltesd, mert vacak betéttel, tényleg nehéz atvészelni a mensit, és minél kevesebb negatív élményed legyen. Aztán, ha sikerült megtalálni a legmegfelelőbbet, akkor az már fél siker. Mostmár sínen vagy, innentől kezdve már csak meg kell tanulni használni. Itt is megoszlanak a vélemények, van aki azt mondja, h 5 óránként kell cserélni, mások meg amikor már tele van. Szerintem pedig akkor, amikor elkezd kellemetlen érzés lenni a bugyiban. Én pl akkor szoktam, ha kezdek már befülledni, vagy nagyon petyhüdté válik a betét (attól is lehet, ha nagyon bele izzadsz) Nem kell megvárni, h rossz érzés legyen, ha picit is kezd kellemetlen lenni én kicserélem még ha csak 1-2 folt van rajta akkor is. Így nem lesznek kellemetlen szagok, nem csücsülsz a véredben, nem kell attól félni, h megtelik a betét, a felesleg meg szétfolyik stb. Szóval cserénél sose azt nezd, h mennyi betét fogy, hanem arra figyelj, h ne erezd magad kellemetlenül. Sokan pont itt szúrják el, h egy nap 2-3 betétet használnak, mondván fér abba még, utána meg sírnak a szagok, esetleges átázás, melléfolyás miatt, pedig ezek egyszerűen kezelhető dolgok. Na és, ha ezzel is megvagy, és sikerül ráérezned mikor, hol cserélj a két legfontosabb dolog már meg is van, innentől kezdve viszont már tényleg az van, h neked kell kialakítanod a dolgaidat, h minél kevésbé kösse le a menstruáció a figyelmedet.

Ezen a ponton már tényleg nem tudok általánosságban tanácsot adni, mert kb tényleg mindenki máshogy szokta. Elmondom, h én hogy szoktam, aztán majd hátha tudsz belőle te is hasznosítani valamit.


Szóval, én az esetek 95%-ában ejszakai betétet hordok. Nappal is. Nem azért mert olyan erős, hanem azért mert az a legnagyobb amit kapni lehet, így biztosítom be magamat maximálisan, egyrészt bőségesen mehet bele, ha esetleg nem tudnám időben cserélni, másrészt nagyon hosszú, és nagyon széles, így ha netán el is mozdulna, akkor sem félre folyik a cucc, hanem a betéten marad, annyi csak, h nem pont középen. A normál méretű betétben nem érzem magam biztonságban, mert olyan kicsi, h bármerre mozdul el már meg is lehet a baj, szóval az azért sokkal jobban lekorlátoz dolgokkal. Azt szoktam még csinálni, h a bugyimra veszek még fel valami "leszorítót" vagy mégegy bugyit, vagy pedig olyan harisnyát, aminek vastag a nadrág/derékrésze, és kellően szoros. Ez azért kell, h biztosan a helyére szorítsa a betétet. Mert ha csak a bugyi van ott, akkor előfordulhat, h picit lentebb csúszik, meglazul, és ha a betét nics szorosan a helyén, akkor könnyen megeshet, h a betét és a szemérem ajkak közt lesz egy kis rés amin keresztül simán mellé tud folyni. Viszont, ha szorosan a helyén van, nem fog tudni hol kifolyni, mert nem lesz helye hozzá, a betét pedig szépen felszívja. Nekem ezek a dolgok váltak be, és így olyan szintre jutottam, h úszáson kívül bármit ugyanúgy tudok csinálni mensi alatt is mint máskor. Egyszer még vívó versenyen is voltam pesig ott full fehér ruhában vagyunk.

Én már teljesen megszoktam, szinte semmit nem érzek belőle a merete ellenére. Akkor szoktam érezni a betétet, mikor újat teszek be, és még nem veszi fel a testem formáját, illetve hőmérsékletét, de ez sem rossz érzés, sőt én kifejezetten szerem amikor tiszta betétet rakok be. Illetve azt szoktam még érezni (bár itt ugye nem a betétet) amikor folyik kifelé a cuccos. Ez eleinte picit fura érzés lehet, picit olyan érzés, mint a besiliés, de hamar meg lehet szokni. Ha kisebb adagokban jön, van h nem is érezni, ha meg olyan van, h kizúdul egy nagyobb adag, azt azért lehet érezni, mert olyankor azért lassabban szívja be a betét és erezni a folyadékot a felszínén. Ez mondjuk egy picit para, de ha rendesen a helyere van szorítva, biztos nem folyik le róla. De ugye ezek olyan dolgok, h lehet, h nem is mindig lesz ilyen, h nagyobb mennyiség jöjjön ki simán van olyan is, h az ég világon semmit nem érzek, csak pisiléskor veszem észre, h elég vistes már a betét. Nyilván ezek mind mind attól függnek milyen jellegű a vérzés. Nekem pl elégájtos szokott lenni, cserébe 7napig eltart, de van olyan barátnőm akinek 2-3 napig tart viszont hömpölyög belőle a cucc, van, h a legnagyob tampon is fél óráig bírja csak. Szóval, h Te mit fogsz majd belőle érezni azt nem tudom. De egy a lényeg, úgy kell a dolgokat csinálni ilyenkor, h minél kevesebbet érezz belőle, de erre neked kell rajönnöd, h mi módon. Jah, Libresse ejszakait használok nagy ritkán Bellát vagy Alwayst, de nekem a Libresse ami legjobban bevált. Nagyon jól szív, és jól megtartja a cuccot. Az Always is nagyon jó egyébként, de nekem a Libresse kényelmesebb.

Szóval én nem hiszek abban, h bármiben akadályoz a betét, aki azt állítja, az inkább csak türelmetlen, egyrészt picsogás, másrészt bemeséli, h szar a betét (1 max kettő próba után) teljesen rágörcsöl h mennyire rossz dolog ez, ahelyett h inkább keresné az utat afelé, h jobbá tegye ezeket a napokat, megkönnyítse a saját dolgát... Pedig nagyon nem mindegy, h valaki minden mensit kínlódva küszköd át, vagy pedig meg se kottyan neki az a par nap. És simán el lehet ezt érni, legalábbis nekem már sikerült. Jó, einte tényleg kínlódás volt, viszont ha elkönyveltem volna így az egészet, akkor kínlódhatnék én is, viszont akkor már több értelmét láttam hosszú távon annak, h eleinte kellemetlen a menzesz, viszont később meg alig teljesen hétköznapi dologként élem meg. És így azért már egyből más képet fest a dolog, sokszor még jól is esik az a kis vérzés, mert olyan, mintha megtisztulnék testileg is, és lelkileg is.

Hát, kb ennyit tudtam elmondani a dologról, remélem találsz majd hasznos információkat benne. És szívből remélem, h minéleőbb sikerül neked is megtalálni a módját, h a lehető legkönnyedebben tudd venni a menstruációdat!

2019. máj. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!