Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Használjak kúpot még mielőtt...

Használjak kúpot még mielőtt megjön?

Figyelt kérdés

Tegnap egyértelműen hüvelygombára utaló tüneteim jelentkeztek (pirosság, viszketés, fehér darabos folyás). Nem terveztem csak ezért orvoshoz menni mert a múltkor is csak ránézett és felírt egy 3 db-os kúpot. Most arra gondoltam hogy veszek magamnak vény nélkül kapható kúpot, csak azt nem tudom hogy elkezdjem-e mielőtt megjön? Elvileg 5 nap múlva fog, de az is lehet hogy picit előbb vagy később. Ha esetleg be is tudom fejezni, akkor nem baj hogy hüfelyflóra-helyreállító készítményt nem tudok használni? Vagy várhat ez mensi utánig?

Minden segítséget köszönök



2019. márc. 17. 21:47
 1/6 anonim ***** válasza:
30%

3 darabos kúp csak a Canesten létezik, amit nem ír fel az orvos, mert nem recept köteles.

Nem kell a kavarás, hogy "múltkor is voltál orvosnál".


Ha ez nálad ilyen gyakori talán tényleg elkéne menni kenetre és tenyésztésre.

Amúgy minden normálisabb kúp akár recept köteles vagy sem 7-10-14 napig használandó! Te esetedben a 14napos kell, mert megszakítod majd.

Mivel legutóbb sz@rul csináltad ezért jött vissza a fertőzésed, ami valószínű nem gomba hanem bakteriális, tehát végképp nem jó rá a 3napos kamu kúp, gyógyszerrel kell kiegészíteni.

2019. márc. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%
Nem ismétlem az #1-est, teljesen igaza van, amennyiben viszont az orvosod adta azt a szart, sűrgősen cseréld le egy másikra, aki elvégzi azt, amire felesküdött és meg is vizsgál
2019. márc. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%

Elsőnek ne higyj el azért mindent, a gomba, aki hajlamos rá, annál kijöhet a stressztől, kicsit több cukros üditő stb. (Nőgyógyász mondta) Nyugodtan vegyél 3 dbosat, de én várnék mensi utánig (amennyiben nem elviselhetetlenek a tünetek), utána pedig flóra helyreállító. Ha nem használ, menj el dokihoz és ír fel mást, ha erősebb a gomba, akkor szájon át szedhető tablettát is, illetve csinál tenyésztést is.


Akinek évente 1x előjön, az menjen mindig orvoshoz tényleg, hisz nem tudhatja mi van a háttérben, de akinél ez hajlam pl. cukorbetegség, az már tudja mi ilyenkor a teendő, semmi gond nincs ezzel. Túlzásba nem szabad vinni ezt se, tényleg ha lehetőség van rá, jobb az orvos, de ha például 3 hét múlva kapnál időpontot, akkor legalább nem szenvedsz/rosszabbodik a dolog.

2019. márc. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1 létezik candibene és még más is, illetve nem tudom miért kamuznék hogy voltam orvosnál, tényleg voltam és ő írt fel egy vényköteles kúpot, ami segített is, most 4 hónap elteltével jött újra elő


#3 nem elviselhetetlenek a tünetek, csak nem tudom hogy ront-e a helyzeten, ha most nem kezelem


Köszi a segítséget minden válaszolnak

2019. márc. 17. 22:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az első baromságokat ír.


1. A Gynoxin is 3 darabos és teljesen jó gombára.


2. Egy hüvelygomba miatt nem kell tenyésztés. Sőt, a nőgyógyászati tankönyvek alapból egyáltalán nem javasolják a tenyésztgetést.


3. Hülyeség, hogy normális készítményeket minimum 7 napig kell használni. A Gynazol pl. egy adagos és tökéletesen működik.


Ha még 5 nap van menzeszig, nyugodtan használd el a kúpot.

2019. márc. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A Gynoxint javasolom én is neked. Ez 3 db-os, és simán lemegy a kúra a mensiig. Utána meg majd csinálod a hüvelyflóra helyreállítást amikor elmúlik a vérzésed. Vény nélküli kúp, és nagyon jó.
2019. márc. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!