Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem az első alkalom hogy...

Nem az első alkalom hogy hüvelyi fertőzést kapok, mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

Nagyon kellemetlen erről beszélni de párszor már voltam így hogy viszketett meg kicsit fajt lent.. most meg ismét előjött és nem értem hogyan.. ha magamhoz nyúlok akkor előtte kezet mosok alaposan és semmit nem viszek oda mégis megint szerintem huvelygombat kaptam..

Hogyan tudnak ellene védekezni?

Pl esténként 10-20percen keresztül 100% mosakszom meg nagyon higenikusan élek, rendszeres kézmosás alapvető meg az intim higenia

Előző feltöltésnél vettem ilyen intim mosakodot is és használtam ameddig el nem múlt.. minden nap kellene?



2019. márc. 18. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Az intim kirakodó semmire nem jó. A víz is ugyanúgy tisztít. Van párod? Használsz nyilvános WC-t?
2019. márc. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy lett belőle kirakodó. 🤣 Mosakodót akartam írni.
2019. márc. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Amiatt is elkaphatsz fertőzést ha túlságosan is sokat tisztálkodsz.

Ha van párod es nem gumival védekeztek akkor ot is ki kell kezelni mert lehet vissza fertőz.

2019. márc. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem, nem viszem túlzásba csak normálisan..

Nincs párom most, az előző párommal aki az egyetlen is volt vele gumival védekeztünk

2019. márc. 18. 13:17
 5/10 anonim ***** válasza:
Tamponhasználat is hajlamosít, ha érzékeny vagy rá.
2019. márc. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. A gombás fertőzés nehezebben múlik el mint a bakteriális.

2. Használhatod nyugodtan az intim mosakodót akár állandóan is. Ebben az a jó, hogy nem bántja a hüvely normál flóráját (az ún. barátságos bacikat).

3. Lehet kapni kúpot ami a hüvelyflóra épségét támogatja (a neve most nem jut eszembe), ebben a patikus segíthet.

4. A visszaferzőződés veszélye állandóan fenn áll, ezért nagyon kell vigyázni.

5. Állandó partner esetén is el lehet kapni akármit, a partner is hozhat haza fertőzést. Ha jól emlékszem 28 féle nemibajt tartanak jelenleg számon.

6. Ha mégis besikerül valami akkor a partnert is kezelni kell

2019. márc. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is mindig gombás voltam, ha gáz ha nem.

A tanga bugyit lecseréltem normális hagyományos bugyira. A cukros dolgokat visszafogottan eszem, mert a cukor élteti a gombát.

Teafa olajat cseppentek a bugyimra, ha idegen helyen megyek el WC-re.

Ami pedig a legjobban bevált, az hogy Hüvelyflóra kapszulát alkalmazom.

Először megcsináltam egy kúrát kb két hétig, azóta pedig alkalomszerűen minden héten felteszek egyet 1szer, 2szer. Nekem a Gyonhilus vált be, amióta így teszek nem jött vissza a gomba!

2019. márc. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Lactofeelt próbald meg.nekem barmi bajom van.helyretesz.
2019. ápr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
20 percig meg ne mosakodj.vannak jó baktériumok is amiket eltàvolítasz.felesleges ennyit mosakodni.
2019. ápr. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Igen tudom

Nagyjából sikerült rájönni mit is kene tenni csak felek hogy elő jön ezután megint

2019. ápr. 7. 12:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!