Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló és a trombózis?

Fogamzásgátló és a trombózis?

Figyelt kérdés
2 éve szedek fogamzásgátlót, de az utóbbi hetekbe sajnos eléggé aggaszt ez a téma hogy okozhat trombózist. Tudom hogy kicsi az esély de akkor is :/ Mielőtt elkezdtem szedni voltam vérvételen ami direkt az erre való hajlamot vizsgálja de az negatív lett. Még 1 levelet be kell szedjek aztán lehet hogy le lesz cserélve fejfájás miatt , de elgondolkoztam azon hogy nem csere lesz hanem abbahagyás, csakhát akkor valami más védekezés is kéne és nem tudom hogy az én fejembe játszódó aggodalmak miatt megéri e, meg hogy mi lenne a legjobb. A lényeg hogy ti hogy vagytok ezzel? Van ez a félelem vagy én túlzom el? Fogamzásgátlón és gumin kívül melyik a leghatásosabb módszer? (Spirálon kívül, mert ha jól tudom azt csak szülés után lehet)

2019. márc. 18. 12:15
 1/5 anonim ***** válasza:
60%
Én nem foglalkozok ezzel. Szedem, aztán kész. Elvégre negatív a vérvétel eredménye. Ajánlom youtubeon a hormonmentes csatornát, ott szépen fel van sorolva az összes lehetőség.
2019. márc. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

A fogamzásgátló ( hormonok )megváltoztatja a vér összetételét, ezáltal besűrűsödhet a vér, ami okozhat infarktust, trombózist, agyvérzést is. Én 3-4 olyan esetről tudok, egyik közvetlen ismerősöm volt, akik agyvérzést kaptak. Azt hiszem Mirabella volt a fogamzásgátló neve, amiket mindegyik szedett, úgyhogy én csak erről tudok véleményt mondani. Egyikük sem dohányzott, fiatalok 20-25 évesek voltak. Túl élték mindannyian. De ez nem jelenti azt, hogy nem szabad szedni, ha annyira ártalmas lenne, nem lennének nők a földön, mert kihaltunk volna már. Szerintem öröklés kérdése is, hogy kinél hogyan hat a fogamzásgátló a vérre.


Egy ápolónő...

2019. márc. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mit néztek vérvételen?
2019. márc. 18. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1. és 2. köszi a válaszokat, mindenképp megnézem azt a youtube csatornát :)

3. azt nézték hogy hajlamos vagyok-e alapból is a trombózisra vagy nem, mert a fogamzásgátló növeli az esélyét és a 2 együtt nem lett volna valami biztonságos.

2019. márc. 19. 09:05
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha alapvetően egészséges vagy és fiatal, nem dohányzol, nincsenek megvastagodott visszereid, akkor nem kell túlságosan aggódnod a trombózis veszély miatt.

Létezik egy Leiden-mutációnek nevezett genetikai eltérés, ami eleve fokozott trombózisveszéllyel jár. Ha ezt nálad kizárták, tényleg nyugodtan haszálhatsz ilyen gyógyszert, minimális a kockázata.

2019. márc. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!