Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátlóval és vérvételle...

Fogamzásgátlóval és vérvétellel kapcsolatos kérdések? (Dienille)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy hónapja voltam először nőgyógyásznál, általános kivizsgálás (h.ultrahang, rákszűrés stb.) + fogamzásgátló elkezdésének az okán.

Nos, nekem előtte 35+ napos ciklusaim voltak, viszont mióta párom van, magától beállt 30 naposra (még a fogamzásgátló elkezdése előtt). Elég szenvedősek voltak mindig is a ciklusaim, nagyon nehezen jött meg az elmúlt fél évben, hozzáteszem 1-2 éve kb. meg sem éreztem, szóval emiatt is ideálisnak éreztem elkezdeni a tablettát, nemcsak a védekezés miatt.

A doki azt mondta (és a tájékoztatóban is az van), hogy a ciklusom 1.napján vegyem be az első szemet, és így is tettem. (02.04-én, ma pedig már a 20.szemet veszem be 21-ből, a Dienille 21nap tabi+7nap szünet) Eddig sosem felejtettem el, mindig pontosan, ugyanakkor vettem be.

1. Mióta elkezdtem szedni folyamatosan barnás-pirosas pecsételésem/folyásom van, egy-két vékony tisztasági elég egy nap, éjszaka szinte semmi, napközben picit jobban megindul. Utánaolvastam rengeteg fórumon, rákérdeztem barátnőknél, és arra jutottam, hogy ez állítólag normális, mert még szokja a szervezetem a hormonmennyiséget. Ugye remélhetőleg a második levélnél már abbamarad? Esetleg van valaki, akinek ugyan ez volt ezzel a tablettával? Nagyon kellemetlen, mert így egyikünknek sincs kedve "összebújni" és már rendesen zavar, hogy nem akar elmúlni :(

- A fejem fájt néha az első héten (amúgy is fejfájós vagyok, időjárás stb.), de azóta elmúlt. A melleim nőttek, és fájnak is picit még mindig. Alapból is érzékenyebb típus vagyok, viszont az elmúlt 20 nap valami durva érzelmi hullámvasút volt, de ezt megpróbálom majd később magamban elintézni..:D Ezeken kívül mást nem tapasztaltam. -


2. Vérvételre is kaptam beutalót, viszont teljesen kiment a fejemből így szorgalmi időszak elején. Jövő héten mindenképp el fogok menni, mert tudom, hogy fontos, főleg a saját egészségem miatt.

Ha bármi negatív változás előállt volna a tabletta miatt, a vérvétel kimutatja majd így az első levél után?


A cytológia leletért úgy is vissza kell mennem a nőgyógyászhoz, így arra gondoltam, hogy a vérképemmel együtt mennék vissza hozzá konzultálni. (A március 5-ei héten, mikor már elkezdtem a második levelet.)

Ugye nem nagy baj, hogy egy hónapot csúsztam a vérvétellel? Ha trombózis hajlamom lenne, előjött volna már bármi tünet?

Nem dohányzom (előtte ritkán), a családban nem tudok senkiről, akinek lett volna trombózisa.


Bocsánat, hogy hosszú lett, és előre is köszönöm a normális válaszokat!



2018. febr. 23. 15:47
 1/1 anonim ***** válasza:
61%
Az első három hónapban normális a köztes vérzés, mert még szokja a szervezeted a hormonokat. Ez nem mindenkinél jelentkezik. De ne aggódj, nincs gond. A fejfájás és a mellfájdalom, illetve a mell növekedése is normális, hiszen plusz hormont szedsz, ami most bezavar a szervezetedbe. Az első három hónapban szintén normális ez is. A többi kérdésedre sajnos nem tudom a választ.
2018. febr. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!