Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ilyenkor elég a háziorvoshoz...

Ilyenkor elég a háziorvoshoz fordulni vagy mindenképp nőgyógyász?

Figyelt kérdés
Felfázási tüneteket észlelek már kb. 2 hete. Fáj a vizelet, sűrű vizelési inger. Illetve viszketés is társul néha, a fehér folyásom is több és hígabb az átlagosnál. Fáj az egész hátam , jobban a derekam és a hátam közepe . Utána olvastam, hogy ez lehet a felfázás miatt, mivel ugye az egyenlő a hugyuti fertőzéssel, és az átterjedhetetett a vesémre. Antibiotikummal lehet ezen segíteni. Érdemes megpróbálni először azt, és majd csak utána nőgyógyász ha véletlen nem hatna az antibiotikum?

2019. márc. 19. 21:51
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Ez nem nőgyógyászati probléma, oda felesleges lenne menni. Urológiára vagy háziorvoshoz kell menni. De megoldható ezek nélkül is. Szedj tőzegáfonya kapszulát, igyál sok medveszőlő teát, és el fog múlni. Nálunk a családban ilyen miatt senki nem szed antibiotikumot, az előbbi 2 természetes összetevő is tökéletesen elmulasztja a panaszokat.
2019. márc. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%

Urológushoz a férfiak mennek. Hehe.

Első körben háziorvoshoz menj, a vizeletből egy sima indikátor papírral meg tudja mondani, hogy felfáztál-e. Ha abból nem, akkor elküld laborba.

2019. márc. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Holnap mindenképp elmegyek háziorvoshoz, de majd, ha gyógyszert írna erre ki, akkor ezeket mindenképp beszerzem mellé.
2019. márc. 19. 22:13
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha fáj a derekad, egy “egyszerű felfázással” is érdemes orvoshoz menni, ugyanis a fertőzés felfelé terjedve a húgyutakon elérheti a vesét, és kialakulhat egy jóval kellemetlenebb betegség.


Valamelyik válaszoló pedig nagyon el van tévedve, urológushoz nem csak férfiak járnak. Az urológus nem a férfiak “nőgyógyásza”.

2019. márc. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Felfázást a háziorvos is tud kezelni. Ha más a baj, akkor ad beutalót a megfelelő szakorvoshoz. A tőzegáfonya nekem csak megelőzésképp működik, kezelésként nem, csak az antibiotikum hatott.
2019. márc. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
#2! Nem sok mindent tudsz! "hehe"!
2019. márc. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

1. Egy felfázást a háziorvos is tud kezelni. Őket sem kellene totál dilettáns idiótának nézni, habár tény, hogy akad köztük olyan is. Egy antibiotikumot fel tud írni ő is, vizelettenyésztést szintén.


2. Ha már mindenáron szakorvoshoz kell menni, mert a háziorvos nem bír megküzdeni eme problémával, akkor a húgyutak az UROLÓGUSRA tartoznak.

Az urológus nem férfigyógyász, hanem a húgyutakkal és vesével foglalkozó orvos. És mivel húgycsöve, húgyhólyagja, húgyvezetéke meg veséje a nőknek is van, így értelemszerűen nekik is oda kell menni ilyen panaszokkal.

2019. márc. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az orvos írt nekem gyulladáscsökkentőt, vett vizeletmintát, jövőhéten vinni kell megint mintát és majd kiderül elég volt e a háziorvos általi vizsgálat.
2019. márc. 20. 21:45
 9/9 anonim ***** válasza:

#1 nem mindig működik sajnos, 10-ből 9-szer elmúlik ezektől de volt olyan felfázásom ahol egy héten át napi 4 liter teától, walurinal max áfonya tablettától (ezekkel alapból 1, max 2 nap és bye bye) sem múlt el, még csak nem is enyhült, na ott nem volt mese kellett az antibiotikum mert már a falat kapartam.

De egy próbát mindenképp megérnek, illetve az urogin tinktúra is jó cucc, csak olyan íze van mint a fülzsíros vodkának szóval akármit írnak hogy víz/ édesítetlen tea, nekem gyümölcslé nélkül nem ment le.

2019. márc. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!