Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nagyszülő trombózisa feltétele...

Nagyszülő trombózisa feltételezi az örökletes trombózis hajlamot?

Figyelt kérdés

Nagyapámnak 75 éves korában szívrohama volt, a sürgősségi ellátásnak köszönhetően nyom nélkül felépült belőle, aspirin protect szedése az egyetlen ami emlékeztet erre a borzalomra. Előtte kiváló egészsége volt, szellemileg teljesen friss.

Nekem fogamzásgátlót írtak fel, kérdezték, szülőnek fiatal korban volt e trombózisa. Mondtam, hogy nem, mire felírta az orvos.

Akkor ezek alapján ha nagyszülőnek idős korában volt, az "csak" szerencsétlen véletlen, és nem valószínű, hogy öröklődő dolog? Se anyunak (papa lánya) nem volt még - most 50 éves, apai oldalról meg senkinek se.



2019. márc. 24. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
55%
Ha idős korban volt, az nem feltételezi, hogy örökletes. De persze simán lehet. Ha ennyire aggódsz, 10 ezerért csináltatsz egy trombózis panelt oszt kész...
2019. márc. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A korral mindenkinek mindenféle bajai lesznek, senki nem hal meg egészségesen. Ezért nem veszik alapul az időskori betegségeket sehol, még a rákot sem, hisz annak is nő a kockázata a korral, ugyanúgy ahogy a trombózis, szívinfarktus stb kockázata. Ezek nem számítanak örökletesnek, mert jó eséllyel 65-70 éves kor felett amúgy "megnyered" valamelyiket.
2019. márc. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Úgy is kaphat valaki trombózist, hogy nincs rá genetikailag hajlama, szimplán sz.rul táplálkozott világ életében. Viszont fiatalon ez még nem szokott problémát okozni, csak az öröklött forma. De így, hogy a családban nem volt ilyenre példa, így feltételezhetően nincs ilyen hajlam nálad sem
2019. márc. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1 szombaton voltam a vérvételen, 10 munkanapot mondtak az eredményre, addig idegeskedni meg nem annyira szeretnék, ezért kérdeztem

Többiek : köszi :)

2019. márc. 24. 16:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Akinek a családjában nem volt trombózis, még az is kaphat a fogamzásgátlótól.
2019. márc. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!