Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 1 hete késik a menstruációm....

1 hete késik a menstruációm. Mikor forduljak orvoshoz?

Figyelt kérdés

November elején hagytam abba a fogamzásgátló szedését,előtte 6 évig szedtem folyamatosan. 6 év alatt többféle fogamzásgátlót kipróbáltam (Dienille,Cypromix,Jangee,Symicia).Hyperandrogenizmuson van, ami részben mellékvese,részben ovariális eredetű,konkrétan a PCOS nem lett kimondva.Tünetei nálam a fokozott szőrösödés,aknés bőr,peteérés elmaradása. Nőgyógyásznál és endokrinológusnál is jártam már, végeztek vizsgálatot, de annyival elintézték, hogy szedjek fogamzásgátlót. 6 év után viszont úgy döntöttem abbahagyom,mert egyrészt nem akarok terhelni a szervezetem,másrészt teljesen megölte a libidóm,folyton hüvelyi fertőzésekkel küzdöttem.

A gyógyszer abbahagyását követően 27 napos ciklusaim voltak,teljesen szabályosan beállt, amin meg is lepődtem. Most viszont 1 hete késik. Nem tudom meddig várjak még, elméletileg fogamzásgátló abbahagyása után törvényszerű a rendszertelen menzesz, de nem akarok magamnak egy felesleges kört a nőgyógyásznál, hogy azt mondja ez ilyenkor teljesen természetes.

Terhességnek elég kicsi az esélye ( utoljára a legutolsó menstruációm utolsó napján voltunk együtt a párommal, óvszerrel védekeztünk, de nem végig,tehát az előváladéktól még teherbe eshetek).

Ha terhes lennék, a teszt már kimutatná? Ha negatív lesz a teszt, elmenjek orvoshoz,vagy várjam meg a következő menzeszem időpontját?


2019. márc. 26. 15:17
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
A teszt egy hét késés után már kimutatná. Azt gondolom (és a saját nődokim is így mondja) egy hét csúszás ide-oda belefér. Ha más problémád nincs és nem aggódsz nagyon, én várnék még.
2019. márc. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Keresss egy hozzáértő nőgyógyász-endokrinológust, tehát aki 2in1, magánba!!!

Tuti PCOS, valszeg Ir-ed is van, nem ártana rendbe tenni ezeket.

A fog.gátló ez esetben csak tünetelfedőnek jó, aki doki ezzel jön attól menekülj! Alapból a fog.gátlós vérzés, nem is igazi "menses". Valszeg most nem volt peteérésed sem ugyebár.

Teljes vérkép, legalább 3 pontos inzulinterheléssel(nem cukor! bár azzal is lehet plusszba akkor már), tsh, t3, t4, anti-tpo, lh-fsh arány, ösztrogén, tesztoteron, stb stb stb


Aztán ha gáz, még tovább hüvelyi UH, nyaki UH.

A hozzáértő doki tudja!



Sok sikert!

2019. márc. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!