Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs kelyhet használó...

Menstruációs kelyhet használó lányok! 16 éves vagyok, szeretnék én is használni, lenne pár kèrdésem (? )

Figyelt kérdés
Vam aki ilyen fiatalon használja? Fáj? Könnyű felhelyezni? Milyen gyakran kell cserélni? Suliba hogy tudom cserélni? Nem borítom magamra a vért? Mennyire higénikus? Mik a veszélyei? Lehet olyan h nap közben random kiborul? Vagy szivárog? Köszi
2019. márc. 28. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:
75%
Nezd meg hormonmentes YouTube csatornán erre vonatkozó videót.
2019. márc. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
75%

Kb 17 évesen kezdtem el használni. Néha (akár csak a tampont régebben) nehéz felhelyezni, újra ki kell venni, megpróbálni megint. Egyébként szerintem hamar rá lehet érezni hogyan kell felhelyezni, egyáltalán nem nehéz.

Nem mondanám túl erősnek a vérzésem, de mindig "cserélem" olyan 8-10 óránként. Ez is egyénenként változó, szerintem megtapasztalod hamar, neked milyen időközönként van szükséged a "cserére".

Suliban ha van lehetőséged akkor úgy, mint otthon (kiöblíted, stb), ha ez nem lehetséges, akkor nedves intimtörlővel szépen eltörölgeted.

Ha ügyes vagy, nem borítod! :D Ne tégy hirtelen mozdulatokat a teli tölcsérrel a kezedben, illetve tartsd magadtól tisztes távolságban. Ne halogasd a tartalom kiöntését, amint kiveszed, öntsd ki.

Én higénikusnak mondanám, de itt sem szabad megfeledkezni az alapvető "szabályokról". Legelső használat előtt ki kell főzni, illetve minden ciklus elején és végén szintén.

Ha jól helyezed fel, nem borul ki, nem szivárog. Kell némi tapasztalat, de igen csekély! Egyszerű és praktikus a használata szerintem, én nagyon kedvelem, hasznos dolognak tartom! Publikus helyen kicsit nehezebb a "cseréje", mint egy betétnek vagy tamponnak, ezért is időzítek mindig úgy, hogy úgymond nyugis körülmények között tudjam ezt megoldani. Én ezzel szoktam aludni is, teljesen kényelmes, nem szivárog. Van, hogy néha mégis egy-egy csepp megszökik, de az azért van, mert rosszul helyeztem fel. Néha még évek múltán is sikerül rosszul felhelyezni, benne van a pakliban.

Összegezve érdemes megvenni, sokkal több pozitívum áll mellette, mint ellene, szerintem sokkal jobb, mint a tampon vagy betét.

2019. szept. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!