Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen fájdalom csillapítót...

Milyen fájdalom csillapítót használtok menstruációkor?

Figyelt kérdés

Algo flex M-et használok de sajnos a napi adag amit bevehetek az kevés. Azt hiszem egy nap max kettőt vehetek be de az nagyon kevés mert nem hat annyi ideig.

16 éves vagyok és ez az előírt menniség de nagyon kevés és így az egész napot átszenvedem mert nagyon fáj a hasam.


2019. márc. 29. 10:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Analgesin Forte 500 mg, vagy Flector por. Nekem csak ezek segítenek. (Mindkettő vényköteles.)
2019. márc. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
catalfam (a receptre kapható), quarelin
2019. márc. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

2-3 nospa+Xilox(1-2)

Sajnos más nem hat, de így is az ájulás szélén vagyok. Illetve melegítőpárna. Egy jó pár óráig(ha megtehetem). Más nem igen hat

2019. márc. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Cataflam 50 mg vagy Flector por...3-4-szer/nap.
2019. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Semmilyet. Durva napokon este egy langyos vízzel töltött palackot teszek a hasamra az ágyban. vagy a párom kezét, az mindig jó meleg. :))

Nem is értem, ha ilyen szinten fájna, akkor biztosan elmennék orvoshoz, elég ronda betegségek tünete a túl fájdalmas menstruáció. Egészséges, normális esetben semmi szükség gyógyszerre. Nem is tesz jót.

2019. ápr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68%

#15 húgom elment orvoshoz, neki sokszor annyira fáj, hogy az ájulás kerülgeti és semmilyen fájdalomcsillapító nem használ neki. az orvos felírt neki fogamzásgátlót...


egy ismerősöm nővére ugyanez, neki évekig vizsgálták, nem jöttek rá, miért fáj neki annyira.



úgyhogy örülj neki, hogy neked nem fáj annyira. de van akinek igen, és azok szeretnék valahogy elviselhetővé enni azt a havi pár napot. és azokat nem fogja érdekelni, hogy mennyire nem egészséges a fájdalomcsillapító. a fájdalom sem egészséges.

2019. ápr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

#16

Igen, vannak ilyen elmebetegek, akik orvosnak nevezik magukat, és egyszerűen csak fogamzásgátlót osztogatnak mindenre.

Ettől függetlenül még mindig azt mondom, hogy nem normális állapot, amikor már fájdalomcsillapítóra van szükség és akadályozza a normális életvitelt a menzesz. Addig kell járni ilyenkor orvosról orvosra, amíg valamelyik nem hajlandó foglalkozni a dologgal. Sokaknak derül ki így az endometriózis pl. Elhiszem, hogy hirtelen minden szupi mert elmúlik a fájdalom valami bogyótól, csak évek múlva majd gázabb lesz a helyzet, mikor már meddőséget és/vagy komoly szövődményeket okoz valami...

Nem (csak) fog.gátlót meg algoflexet kell bekapkodni rá, hanem kideríteni, hogy mi okozza.

2019. ápr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 azért fájdalom és fájdalom között is van különbség. teljesen normális ha valaki görcsöl menzesz alatt. ez természetes. az is, ha nem görcsölsz. valakit egy kis fájdalom is zavar, az be fog venni fájdalomcsillapítót. én is veszek be ha pl. megyek valahova és nem akarom hogy fájjon. ha itthon ülök, általában nem veszek be semmit. nyilván ha abnormálisan fáj, akkor azt ki kell vizsgálni. de nem kéne szurkálódni, hogy jaj de mé veszel be tablettát, há nem is kéne fájnia. mert a görcsölés természetes velejárója a menstruációnak.
2019. ápr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

#18

Na de egy kis normál görcsre meg borzalmas ötlet fájdalomcsillapítóval tömni magunkat... :(

2019. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!