Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A PCOS-t mennyire kell komolya...

A PCOS-t mennyire kell komolyan venni?

Figyelt kérdés

Múlt héten diagnosztizáltak vele és az orvos azt mondta, hogy ez ellen nem nagyon tud mit tenni, nem tudják pontosan, hogy mi okozza, ha szeretnék gyereket, akkor szóljal neki és annak VALÓSZÍNŰLEG nem lesz akadálya. Én utána néztem és szerintem ez nem egy olyan állapot, amit csak így félvállról lehet venni és én szeretnék életmód változtatással ellene tenni valamit, viszont a szüleim és a vőlegényem kb. hülyének néznek, ami nekem nagyon rosszul esik.

Annyiról van szó, hogy szeretnék elmenni táplálkozási tanácsadásra, mert az igaz, hogy nagyon tájékozott vagyok ami a táplálkozást illeti, de úgy érzem, hogy ez már meghaladja a tudásomat. És nem szeretnék magamnak rosszat tenni azzal, hogy esetleg valamit nem jól csinálnék.


Szerintük én túlaggógom a dolgot és kb nem kéne ezzel foglalkoznom.



2019. márc. 30. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Irány egy szakember! :)
2019. márc. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon komolyan kell venni, menj hozzáértőhöz, itt keresőbe írd be e 4 betűt, régebbről láttam leírásokat ezzel kapcsolatban mások pozitív tapasztalatairól (kinek mi segített stb).
2019. márc. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Javaslom keress fel egy dietetikust, ő el fog tudni mindent mondani erről.

Emellett rendszeres sportolást is iktass be az életedbe, de ő ezt el fogja mondani.

Illetve oké, hogy PCOS, de ez gyakran együtt jár más betegségekkel is. Pajzsmirigyed nézesd meg, illetve lehet, hogy inzulin rezisztens is vagy (ha még nem estél volna ezen túl javaslom tedd meg) Én úgy tudom, hogy a PCOS-re is kell szedni valamilyen gyógyszert, és kezelésre kell járni, talán endokrinológushoz (?) ebben nem vagyok biztos.

2019. márc. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%
Pcosre nincs gyógyszer, de ha pajzsmirigy okozza, akkor arra van. Keress rá youtubeon: róbert károly kórház, pcos. Nagyon informatív videót fogsz találni a lehetőségekről. Az elhanyagolt pcos nagyon megnehezíti a teherbeesést!
2019. márc. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Szia!


Engem 3 éve diagnosztizáltak. Igenis komolyan kell venni. Az én PCOS-emhez inzulinrezisztencia is társul, így hasonló gyógyszert kell szednem, mint a cukorbetegeknek. Egy dietetikushoz megéri elmenni, de csomó tanácsot találsz interneten is, ill. Facebookon is van csoport, ahová be tudsz lépni. A mozgás nagyon fontos. Legalábbis nekem a rendszeres testmozgás nagyon sokat segített.

2019. ápr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Csak a saját tapasztalatomat tudom leírni. Gyerekkorom óta szenvedek menstruációs problémákkal. Egy darabig vártam, hogy javul, de nem lett jobb. Elkezdtem orvoshoz járni. Ilyen-olyan kezeléseket kaptam. Unalmas volt, hogy soha nem vizsgáltak meg rendesen. Végül hasra ütés szerűen felírtak fogamzásgátlót. (Belara) szedtem. Ettől legalább helyre állt a menstruációm. Igaz, hogy eléggé ingerlékeny lettem tőle. Szedtem úgy 6 évig, aztán abbahagytam. Visszatért a rendszertelen menstruáció. (2-3 havonta ha volt valami kevéske. Az is csak 3 napig). Végül is elegem lett ebből és úgy döntöttem, hogy egy magán orvos segítségével mostmár utána járok, hogy mi is a bajom. Végre, 31 évesen, életemben először rendesen, részletes ultrahang vizsgálattal, terheléses vércukorszint méréssel, hormonvizsgálattal kiderült, hogy PCOS-em van. Hurrrá!!!! Az orvos azj tavasolta, hogy "B" vitamint szedjek és sokat sportoljak. Ez elvileg segít. Sajnos, mivel költöztünk, illetve háza újítottunk, így nem nagyon tudtam ezt megvalósítani. Azóta 1 év telt el, és már komolyabb tüneteim is vannak. (hajhullás, szőrösödés, pattanások, mellfeszülés, ingerlékenység). Most tervezem, hogy megint megyek orvoshoz (sajnos csak SZTK-ba) Ettől előre félek. De arra jutottam, hogy fogamzásgátlót fogok kérni. Állítólag az mindent gyorsan helyre tesz. Neked azt tudom tanácsolni, hogy rendszeresen járj orvoshoz, (nőgyógyász, endokrinológus). + a legjobb lenne ha sokat sportolnál.

Amúgy nemrég találtam egy nagyon jó videót a témáról, ami segített megérteni, hogy mi is ez, illetve hogyan kell kezelni.

https://www.youtube.com/watch?v=7gFv53ZZoSA&t=635s


32/L

2019. máj. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!